کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

سونوگرافی هفته10حاملگی مشخص میکند که شما دوقلوزایی و یابیشتر خواهید داشت یا خیر! اکثر زنان داستان های حاملگی مخصوص خود را دارند و احتمالا سعی میکنند آنرا به شما نیز انتقال دهند ولی به این نکته توجه داشته باشید که بارداری هیچ دو نفری شبیه به هم نمیباشد و اصلا خود را با هیچ کس دیگری مقایسه ننمایید و یک گوش را در و گوش دیگر را دروازه کنید...

هفته بعدی     هفته قبلی

هفته دهم بارداری، هفته ده بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته دهم بارداری

در این چند هفته اخیر شکم شما به اندازه چند میلی‌متر افزایش می‌یابد. رباط‌ها و عضلات شما کش می‌آید و رحمتان بزرگ‌ تر می‌شود. فرزنداتان و بدنتان در تعامل با هم رشد و بقا میابند. کار شما ادامه تغذیه بدن با غذاهای سالم، حرکت، اطلاعات و نگرش مثبت است.


وضعیت جنین درهفته دهم بارداری

سر فرزندتان هنوز هم  در هفته دهم بخش بزرگی از کل بدن را تشکیل میدهد ولی دراین هفته بیشتر شبیه انسان است. هم اکنون انگشتان شست کوچک هستند و گوش فرزندتان تشکیل شده است. چشم فرزندتان باز است و پلک ها در حال اتصال به هم هستندو بعد ازاتصال تا 25-27هفته حاملگی متصل باقی خواهند ماند. ارگان های جنسی در حال شکل گیری و تمایز هستند.


توصیه ها درهفته دهم بارداری

* مطالب و راهنمایی‌های زیادی از کتاب‌ها و همچنین دانشنامه سلامت اوما می توانید فرا گیرید .
* به علت بزرگ شدن سینه هایتان بهتر است از این به بعد یک سوتین بزرگ تر و راحت تر بخرید.


علائم طبیعی درهفته دهم بارداری

حساسیت وخونریزی لثه: در هنگام بارداری لثه‌های برخی از زنان حالت شکننده پیدا می‌کند و دچار خونریزی می‌شوند و زمینه را برای ابتلا به آلودگی‌ها  فراهم می‌کند. برای جلوگیری از این مشکل در روز حداقل 2 بار به مدت 3 دقیقه مسواک بزنید و از نخ دندان نیز به طور مرتب استفاده کنید. مسواک مورد استفاده شما باید کوچک و نرم باشد. دقت کنید در هفته دهم بارداری  غرغره کردن آب نمک التهاب لثه‌ها را کمتر می‌کند. برای کاهش این مشکل از خوردن شیرینی و غذاهای چسبنده خودداری کنید.


هشدارها درهفته دهم بارداری

دچار استرس و اضطراب های شدید نشوید: در این موقع از بارداری احتمال اینکه در زمان‌های مختلف، حالات روحی متفاوت و گاه ضد و نقیضی داشته باشید بسیار است. دمی شادمان و خوشحال و لحظه‌ ای دیگر غمگین و افسرده و یا عصبانی هستید. دلیل این حالات، هورمون‌های بارداری هستند که بر روی بدن شما تاثیر می گذارند. کم کم با گذشت زمان و سپری شدن دوره سه ماهه اول و رسیدن به سه ماهه دوم این هورمون‌ها به تعادل می رسند و شما کمتر به این حالات ضد و نقیض دچار می شوید. در هفته دهم بارداری هر وقت احساس ناراحتی یا افسردگی یا اضطراب شدید برای رفع آن ورزش های تنفسی را انجام دهید یا از کارهایی که اضطراب و ناراحتی شما را شدیدتر میکند دوری کنید استرس  برای رشد کودک شما مانند سم میباشد پس به فکر خود و کودک خود باشید.


تغذیه درهفته دهم بارداری

1. با انتخاب برنامه غذایی مناسب و متنوع، می‌توانید کودک خود را از طریق مواد گوناگون تغذیه کنید. 
2. ماهی سالم مصرف کنید و رهنمودهای زیر را برای مصرف ماهی به خاطر بسپارید: 
  * ازمصرف کوسه ماهی، شمشیر ماهی و ماهی خال مخالی به دلیل دارا بودن جیوه بالا خودداری کنید.
  * هر هفته 350 گرم غذای دریایی بدون جیوه استفاده کنید.
  * ماهی خام هرگز مصرف نکنیدمانند سوشی.
  * از سالم بودن ماهی اطمینان حاصل کنید. 
 


ورزش درهفته دهم بارداری

یوگا ورزش بسیار مناسبی برای زنان باردار است. یوگا بین قسمت‌های بالایی بدن و قسمت‌های پایینی بدن توازن ایجاد می کند و به شخص اجازه می دهد که وزن اضافه را راحت‌تر حمل کند. همچنین یوگا عضلات مربوط به کمر و عضلاتی را که در زایمان کارکرد دارند تقویت می کند و به آرامش روحی شما کمک میکند.