کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

با كاهش و از بين رفتن تدريجي عوارض اوليه حاملگي مانند تهوع، خستگي و درد سينه، شما انرژي بيشتري به دست آورده و از تغييرات بدن خود احساس خوشايندتري خواهيد داشت.در برخی حالات تهوع صبحگاهی تا هفته 16 ام ادامه می یابد.وک پستان ها تیره شده و هاله اطراف آن بزرگتر میشوند.کمی ممکن است احساس گرما نمایید و این بعلت جریان زیاد خون در بدن شما میباشد.بدن شما میبایست بسرعت خون را در بدن به گردش آورد تا اکسیژن مورد نیاز شما و فرزندتان تامین شود...

هفته بعدی     هفته قبلی

هفته چهاردهم بارداری، هفته 14 بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته چهاردهم بارداری

در این هفته شما ممکن است با مشکلی به نام "مغز حاملگی"دست و پنجه نرم کنید. این احساسی است که در آن دقت از دست رفته و خود را فراموشکارمیدانید. برای این کار میتوانید از تقویم سیار استفاده کنید و کارهایتان را درونش بنویسید برای نوشتن آنها هم وقتی که احساس انرژی میکنید وقت بگذارید.
ممکن است متوجه نباشید ولی اکثر زنان متوجه میشوند که شکمشان در انتهای روز بزرگتر میشود که علت آن به خاطر نفخ روده در اثر فشار رحم بر روی روده هاست. برای این کار از لباس هایی استفاده کنید که در ناحیه کمر منعطف باشند تا اذیت نشوید. به زودی این مشکل برطرف خواهد شد. در ضمن با خوردن آب و مایعات بیشتر نفخ خود را برطرف کنید.


وضعیت جنین درهفته چهاردهم بارداری

جنین در هفته چهاردهم بارداری می‌تواند در کیسه آمونیوتیک ادرار کند. او قبلاً این آب را می‌خورد، اما حالا در آن ادرار هم می‌کند. مایع امنیوتیک کاملا فرزندتان احاطه میکند و اجازه چرخش به آن میدهد. همچنین این مایع را تنفس میکند به حالت بازدم تا خود را برای نفس کشیدن آماده کند. مایع آمنیوتیک هرچندساعت خود را بازسازی میکند.


توصیه ها درهفته چهاردهم بارداری

* در این مدت باید شیر کم چرب زیاد مصرف کنید تا ذخیره کلسیم مورد نیاز او برای رشد و پرورش استخوان‌هایش کافی باشد.
* در زمان بارداری اهمیت بیشتری به بهداشت دهان و دندان‌های خود بدهید. در این زمان لثه ها کمی متورم می‌شوند و امکان عفونت کردن دندان‌ها زیاد است. پس از هر وعده غذایی دندان‌ها و زبان خود را مسواک بزنید.
* دکمه شلوار خود را سخت‌تر می بندید؟ دلیل آن این است که پوست و عضلات شما در حال کش آمدن برای ایجاد فضای بیشتر برای کودک شما هستند. حال زمان آن فرا رسیده که لباس‌های گشادتری بپوشید.


علائم طبیعی درهفته چهاردهم بارداری

1. تشکیل هاله پررنگ دور پستان: تشکیل هاله‌های کمرنگ دور پستان ،پوست اطراف ناف، زیربغل یا ران‌ها.
2. آکنه: اگر لکه‌های قهوه ای را در صورت خود حس می‌کنید، این لکه‌ها طبیعی هستند و می‌تواند با استفاده از چند ماسک طبیعی آنها را از بین ببرید و گاهی ممکن است که این لکه ها تا زمان زایمان با شما همراه باشند.  
3. احساس گرما: دراین هفته‌ها ممکن است گرمای بیشتر در بدن خود حس ‌کنید و این به دلیل افزایش صعودی حجم خون شماست.
4. کرامپ عضلانی:بهترین روش مقابله با کرامپ ماساژ دادن ان قسمت و استراحت و همچنین استفاده از کمپرس آب سرد میباشد.
5. دردهای شکمی: حالت تهوع شما کم کم کاهش می‌یابد اما دردهای شکمی جای آن را خواهد گرفت. این دردها به دلیل بزرگ‌تر شدن رحم شما و به موازات آن بزرگ‌تر شدن اعضاء تحت تاثیر رحم است.


هشدارها درهفته چهاردهم بارداری

 در هفته چهاردهم بارداری  بلند کردن اجسام سنگین می‌تواند برای شما خطرناک باشد و خونریزی بعدی را در پی داشته باشد. بنابراین اگر تصمیم به برداشتن شی دارید ابتدا چمباتمه زده در این حالت پشت خود را صاف نگه دارید و از عضلات پای خود برای بلند شدن و برداشتن اجسام کمک بگیرید.


تغذیه درهفته چهاردهم بارداری

* چرا شما باید در این دوران پرتقال بخورید؟ زیرا این ماده سرشار از ویتامین سی است که سیستم ایمنی بدن را می‌سازد و خواص اکسیداتیو آن به بهبود سریع‌تر سلول‌هایی که آسیب دیده‌اند، کمک می‌کند. 
* زمانی که بیرون از خانه هستید، اسنک‌هایی مقوی به همراه خود داشته باشید تا هنگام گرسنگی از آنها مصرف کنید.


ورزش درهفته چهاردهم بارداری

1. بهتراست در این دوران به صورت چهارزانو یا ضربدری بنشینید به خاطر داشته باشید در این وضعیت همیشه پشت خود را صاف نگه‌دارید. 
2. ایستادن به مدت طولانی برای شما مناسب نیست ممکن است دچار واریس وریدی شوید. بهتر است بعد از ایستادن مدت طولانی استراحت کنید و پاهایتان را بالاتر از قلب قراردهید.