کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

در صورتیکه در هفته بیست و ششم بارداری قرار دارید در طول روز شما مشغول بررسی و فراهم کردن ملزومات لازم برای زمان تولد فرزند خود هستید، کارهای شما در طول روز شامل گردش در بیمارستان، سفارش و خرید لوازم مورد نیاز نوزاد و مراجعه به پزشک و همین طور سرگرمی‌های کوچک و سبک است. اما در هنگام شب هم شما یک سرگرمی خواهید داشت، زیرا شما در این زمان از بارداری خود، هنگام خواب و استراحت، خواب‌های شفاف و دقیقی می بینید.....

هفته بعدی     هفته قبلی

هفته 26 بارداری، هفته بیست و ششم بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته 26 بارداری

طبیعی است که در نیمه دوم حاملگی در هر هفته ارتفاع رحم یک سانتی‌متر افزایش یابد. در هفته‌های 24 تا 27 فشار خون شما افت کرده بود که در این دوران دوباره جریان خون شما افزایش می‌یابد. در این دوران کمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگنی به علت حمل بار سنگین احساس می‌کنید. ولی اتفاق خوبی نیز در بدن شما می افتد، موهای شما در اثر وجود استروژن و پروژسترون بالا در بدن، به زیباترین و خوش حالت ترین حالت خود می رسد.


وضعیت جنین درهفته 26 بارداری

هرچقدر که سیستم عصبی کودک شما رشد بیشتری می‌یابد حرکت او در بدن شما هماهنگی بیشتری دارد. اعصاب مرکزی هم با رشد بیشتر جنین را قادر می‌سازد که دمای بدن خودش را با محیط اطرافش تنظیم کند.

بدن مادر و جنین در هفته بیست وششم بارداری


توصیه ها درهفته 26 بارداری

*لباس خواب شما باید راحت و سبک باشد به علت اینکه شما ممکن است در شب خیلی حرکت کنید و حتی عرق کنید پس لباسی که انتخاب میکنید حتمن راحت و سبک و نخی باشد.


علائم طبیعی درهفته 26 بارداری

* افت فشار خون: به علت افزایش جریان خون برای تغذیه جنین که کاملا طبیعی میباشد.

* وریدهای گشاده: در حاملگی حجم خون برای تطابق بدن افزایش میابدبدنتان به سختی خون را دربدن به گردش در می آورد. برای ساق هایتان سخت است که جزیان خون را به اندام های تحتانی برگرداند. در این مواقع کشیدگی به همراه مسائل هورمونی سبب شکنندگی عروق میشود. موارد زیر برای بهتر شدن وضعیتتان کمک خواهد نمود:

  1. ورزش مناسب انجام دهید

  2. زمانی که مینشینید پای خود را بالا بیاورید

  3. به مدت زیاد سرپا نیاستید

  4. جوراب های حمایت کننده بپوشید

  5. افزایش وزن زیاد نداشته باشید

  6. چند بار در روز حرکت کنید

  7. مصرف ویتامین سی

  8. پاهایتان را حدود سی دقیقه در روز بالای سرتان قرار دهید.

علائم هفته بیست و ششم بارداری در یک نگاه:

در اینجا علائم هفته بیست و ششم بارداری ذکر شده است:

 • ورم اندام بدن
 • بی خوابی
 • سیاتیک
 • یبوست
 • خستگی
 • افزایش درد براکستون هیکس
 • تکرر ادرار
 • سردرد
 • استرس
 • افزایش نشانه های کششی بر روی بدن
 • خارش پوست
 • افزایش کمی در فشار خون

هشدارها درهفته 26 بارداری

1- اگر در این هفته شی سنگین بلند نیدکمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگنی مشاهد میشود.

2-  در صورت مشاهده خونریزی در هفته 26 بارداری سریعا به دکتر مراجه کنید چون ممکن است علامت کنده شدن بیش از موعد جفت باشد.


تغذیه درهفته 26 بارداری

1. جنین شما برای جذب آهن به ذخیره آهن بدن شما متکی است. در نتیجه از غذاهای پر آهن مانند اسفناج و عدس بیشتر استفاده کنید. خصوصاً اگر گیاه خوار هستید، حتماً پزشک شما پیشنهاد می کند که مکمل‌های غذائی پر آهن مصرف کنید. 
2. مواد غذایی حاوی آهن را بشناسید. 
3. ظروف مکمل‌ها و ویتامین‌ها را در جاهایی قرار دهید که دائماً جلوی چشمتان باشند تا مصرف آن ها را فراموش نکنید.


ورزش درهفته 26 بارداری

قسمت خارجی ران‌های شما تمام وزن رحم و جنین را حمل می کنند. پس به این فکر باشید که به آن‌ها نیز استراحت دهید. حرکات کششی مناسب برای آرام کردن این نواحی انجام دهید. برای یادگیری این حرکات، به پزشک خود یا متخصصین مربوطه مراجعه کنید. دقت کنید که حرکات را به صورت یکسان برای هر دو طرف بدن انجام دهید.


نکاتی برای پدرها در هفته 26 بارداری:

همسرتان احتمالا با تغییراتی که در بدنش ایجاد شده است به سختی کنار می آید. توجه، عشق و مراقبت شما به او کمک می کند با این تغییرات کنار بیاید. به او نشان دهید چقدر کاری که می کند برایتان باارزش است.