کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

شما  وارد ماه ششم دوران بارداری خود شده اید و اکنون در هفته بیست و هفتم بارداری قرار دارید. احتمالا هر ماه یکبار به پزشک خود برای چک آپ مراجعه می کنید تا 30 یا 32 هفتگی دیگر شما میبایست دو هفته یکبار به پزشک مراجعه نمایید.تا هفته 36 بارداری که دیگر پزشک زمان زایمان را برای شما تعیین خواهد نمود....

هفته بعدی     هفته قبلی

هفته 27 بارداری، هفته بیست و هفتم بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما در هفته 27 بارداری

با گذشت هفته ها ممکن است علائمی را تجربه کنید که مرتبط با اواخر حاملگی باشدمثل کمر درد، گرفتگی ساق پا، سوزش سر دل ودرد لگنی. هر چه فعالتر باشید و بیشتر ورزش کنیدو رژیمتان سالمتر باشد، کمتر گرفتار علائم انتهای حاملگی میشوید. شب‌ها خوابیدن برایتان سخت خواهد شد این به علت بزرگ شدن رحم است.


وضعیت جنین در هفته 27 بارداری

رشد و افزایش وزن کودکتان در هفته بیست و هفتم بارداری ادامه دارد. پلک هایش را قادر است باز وبسته کند. پوست فرزندتان هنوز هم خیلی نازک و چروکیده است و میتوان وریدهای زیر پوستی را مشاهده کرد. هرچه فرزندتان بیشتر رشد کرده و چربی زیرپوستی انباشته تر میشود، وریدها کمتر قابل رویت هستند و بدن فرزندتان پرتر میشود.


توصیه ها در هفته 27 بارداری

* بارداری می تواند بعضی مواقع بسیار طاقت فرسا باشد. سعی کنید با آواز خواندن استرس خود را کاهش دهید. حتی در مواقعی که تنها هستید، آوازهای کودکانه را با صدای بلند برای خود و فرزندتان بخوانید. این کار آنچنان شما را شاد کرده و می خنداند که حالت ذهنی شما عوض شده و به کارهای دیگر می پردازید. این آوازها را نی نی تان نیز میشنودو شادی خود را به شما نشان میدهد.


علائم طبیعی در هفته 27 بارداری

1. دردهای عضلانی: شما احتمالا دردهای عضلانی را تجربه خواهید که در ناحیه ساق پا احساس می‌کنید. علت این مشکل رشد رحم است که با افزایش حجم آن رگ‌های تحتانی که به قلب منتهی می‌شوند و به عصبی که از بالاتنه به سمت پا می‌رود فشار وارد می‌کند این فشار باعث گرفتگی عضلات پا می‌شود.                              

2. دردهای براکسون هیس: انقباضات رحمی خفیف بدون درد و پراکنده با فواصل نامنظم است که به‌تدریج منظم می‌شود. معمولا به این دردها، دردهای کاذب هم گفته می‌شود. این دردها را ممکن است در هنگام قدم زدن حس کنید، قدم زدن از باز شدن دهانه رحم جلوگیری می‌کند.

3. سوءهاضمه و سوز سر دل: سوز سر دل از شایع‌ترین مشکلات اواخر سه ماه دوم بارداری و سه ماهه سوم بارداری است. این مشکل به علت بزرگ شدن رحم و فشار آن بر معده است بر اثر ترشح پروژسترون بر دستگاه گوارش این امر باعث کاهش روند تخلیه غذا در معده می‌شود و بنابراین غذاها در معده جمع می‌شود و فشار معده بالا می‌رود و ممکن است مقداری اسید معده وارد مری شود که این فرایند احساس سوزش در ناحیه مری به نام سردل را موجب می‌شود. این ناراحتی گاهی احساس قلب درد را هم در شما ایجاد می‌کند.

تغییرات بدن مادر و جنین در هفته بیست و هفتم بارداری

 


هشدارها در هفته 27 بارداری

بسیاری از متخصصان می گویند که پس از سه ماهه اول بارداری، استفاده از رنگ مو کاملاً نا به جا است، زیرا مواد شیمیائی آن می توانند از طریق پوست وارد خون شده و آن را مسموم کنند، هر چند که مدت قرار داشتن آن روی پوست کوتاه باشد. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، قبل از آن حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنید.


تغذیه در هفته 27 بارداری

هم زمان که شما به 3 ماه سوم بارداری خود نزدیک می‌شوید، باید به اضافه وزن خود نیز دقت کنید. پس از اتمام هر هفته، از خودتان بپرسید که آیا مواد غذایی که انتخاب کردید، برای شما و رشد کودک‌تان مناسب بوده یا خیر؟ یا این که چگونه می‌توانید مواد غذایی مناسب را تهیه کنید. شما حتی می‌توانید برنامه غذایی خود را بنویسید و برای مشورت به پزشک مراجعه کنید.


ورزش در هفته 27 بارداری

ورزش‌ های منظم و مستمر در طی دوران بارداری شما را سر حال نگه می دارد، اما ممکن است برای عده ای از خانم‌های باردار که مشکلات یا عوارض دوران بارداری دارند، مشکل ساز شود. در صورت داشتن فشار خون بالا، قبل از انجام هر ورزشی حتماً با پزشک خود مشورت کنید. خانم‌هایی که به هر دلیلی انتظار وضع حمل زود هنگام را دارند نیز باید در ورزش کردن دقت کنند، زیرا ممکن است برای آن‌ها مشکل ساز شود. ورزش، برای خانم‌هایی که در این دوره از بارداری دچار خونریزی‌های رحمی هستند نیز ممکن است مناسب نباشد.


افسانه ها درباره بارداری:

 • افسانه هایی در خصوص بارداری وارد زندگی شما شده است. بهتر است با این خرافات آشنا شوید. در اینجا تعدادی از آن ها ذکر شده است:
 • برخی خانم ها در طول بارداری از آلرژی رنج می برند که به دلیل استفاده از کره نارگیل است. اما این مسئله درست نیست.
 • برخی زوج ها فکر می کنند نزدیکی جنسی به جنین آسیب می رساند. اگر پزشک نزدیکی جنسی را برای مادر ممنوع نکرده باشد، مشکلی وجود ندارد و آسیبی به جنین وارد نمی شود.
 • این که نوزاد بزرگ تر سالم تر است خرافات است. نوزادی که وزن متوسط داشته باشد سالم تر است. در واقع گاهی اوقات نوزاد بزرگتر در زندگی دچار چاقی مفرط می شود.
 • جنین به غذایی که هوس می کنید کاری ندارد.

نکاتی برای پدرها در هفته 27 بارداری:

- نقش شما در حال حاضر خیلی مهم است.

- در هنگام نشستن یا ایستادن به همسر خود کمک کنید. این کار خیلی برای او باارزش است. هیچ گاه برای نشستن یا برخاستن او را به تمسخر نگیرید. این کار به راحتی بخشیده نمی شود.

- اگر حمام جدا برای همسرتان ندارید سعی کنید خیلی جلوی دست و پای او نباشید و بگذارید به راحتی به دستشویی دسترسی داشته باشد.

- بهترین کار برای شما آماده سازی اتاق فرزند است. این کار باعث می شود همسرتان خوشحال شود.

- بارداری زمانی مهم در زندگی است. بارداری نوعی معجزه است. به طوری که زن و مرد خدا را مجبور به خلق روحی جدید می کنند. • profilelale as

  سلام . ببخشید من خارش شدید واژن دارم البته ترشح ندارم و یا اگه هست شبیه همون ترشح عادی و از اول بارداری بوده. میخواستم ببینم از علائم هفته بیست و هفتم بارداری است؟یا خطرناکه؟

  • profileپزشک اوما

   سلام لاله جان
   عزیزم ترشح در کل دوران بارداری ممکنه دیده بشه و مختص هفته بیست و هفتم بارداری نیست، اما این ترشحات باید بی بو و بی رنگ باشه. که بدلیل تغییراتی است که در دهانه رحم اتفاق می افتد. ترشحات رنگی همراه با بوی بد نشانه ای از عفونت است و باید پیگیری بشه.