کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

38هفته حاملگی را پشت سر گذاشتید و حس شیرین و به یاد ماندنی مادر شدن را تجربه کرده اید. بهتر است بدانید که متخصصین از هفته 38بارداری به بعد را تحت عنوان دوران ترم و یا رسیده شدن کودک  میدانند به این معنی که کودک شما بعد از این هفته اگر به دنیا بیاید  قابلیت حیات مستقل بدون استفاده از دستگاهه و مراقبت های ویژه را داراست.

هفته 38 بارداری+ هفته سی و هشتم بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته 38 بارداری

با نزدیک شدن به زایمان ممکن است متوجه افزایش ترشحات واژینال شوید.این قضیه خیلی طبیعی است و دچار مشکل نمیشوید.اگر دچار بوی بد یا رنگ بد شدید یا خارش وسوزش یا تب را تجربه کردید،به دنال مشاوره پزشکی باشید.با افتادن فرزندتان به داخل لگنتان ممکن است بتوانید تنفس راحت تری بکنید.


وضعیت جنین درهفته 38 بارداری

فرزندتان تا هفته 38بارداری  افزایش وزن قابل توجهی داشته است.از این لحظه به بعد افزایش وزن او آهسته است یا حتی متوقف میشود. درحالی که رشد او نهایی شده، اما مغز و ریه‌هایش همچنان برای تکامل تلاش می‌کنند و این تلاش شاید حتی بعد از به‌ دنیا آمدن نوزاد هم ادامه یابد.


توصیه ها درهفته 38 بارداری

به همسرتان بگوئید که تمام اتفاقات را در حافظه خود ثبت کند تا در آینده دوباره آنها را برای‌تان زنده کند، چون ممکن است از یاد شما بروند.


علائم طبیعی درهفته 38 بارداری

ممکن است دردهایی را در کشاله ران یا پشت ساق پا احساس کنید که آن دردها نشانه قرارگیری سر کودک به لگن یا حرکت او بر روی عضلات کف لگن باشد.


هشدارها درهفته38 بارداری

افسردگی حالت روحی است که برخی از بانوان باردار  در هفته38بارداری را گرفتار خودش می‌کند. درصورتی که احساس می‌کنید حال و حوصله برای انجام دادن هیچ کاری ندارید برای درمان این مشکل زودتر اقدام کنید با ورود نوزادتان بی حوصلگی روحی دردساز می شود.