کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

39هفته حاملگی پر از هیاهو را پشت سر گذاشتید وقت آن رسیده که به پایان انتظار و شیرینی تولد کودک خود فکر کنید. در این قسمت شما را با هفته39 بارداری آشنا خواهیم کرد.

هفته 39 بارداری، هفته سی و نهم بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته 39 بارداری

در این زمان بزرگترین دغدغه شما این خواهد بود که زایمان به چه صورت خواهد بود. اتفاق قابل پیش بینی در هفته 39 بارداری این است که زمان پیش از زایمان ممکن است روزها و یا حتی هفته‌ها به طول بینجامد که در این مدت، کانال تولد نرم شده و تا حدود 3 سانتی‌متر باز می شود.


وضعیت جنین درهفته 39 بارداری

شکم جنین در هفته 39 بارداری  بزرگ و گرد شده. فرزند شما در لحظات آخر زندگی شکمی می‌باشد. او در اثر افزایش قد و وزن، فضایی برای تکان خوردن ندارد. شاید او اکنون دیگر به حالت پیش از تولد قرار گرفته باشد. مغز جزء آخرین اعضا است که به رشد کامل می‌رسد اما این عضو هم به زودی تکمیل شده و نورون‌های آن شروع به فعالیت می‌کنند.


تعریف جدید بارداری کامل:

اگرچه پزشکان معتقدند باردارب کامل بین سی و هفت تا سی و نه هفته است. اما مطابق تعریف جدید  بارداری کامل سی و نه یا چهل هفته و شش روز می باشد.  در واقع توصیه می شود پیش از هفته سی و نهم بارداری از سزارین یا تحریک استفده نشود مگر این که آزمایشات نشان دهد ریه های جنین کامل شده اند. مطالعات نشان می دهد نوزادی که پیش از کامل شدن به دنیا بیاید مشکل تنفسی دارد. نوزادی که پس از هفته سی و نهم به دنیا می آید مغز و ریه اش تکامل یافته است


توصیه ها درهفته 39 بارداری

* لیست کارهایی که باید انجام دهید زیاد شده ولی حتماً توجه کنید که چند هفته آخر را آزاد باشید. رسیدگی و بزرگ کردن فرزند کاری بسیار لذت بخش و در عین حال طاقت فرسا است و زمانی برای وقت گذرانی برای خودتان نمی گذارد. زمانی که فرزند شما به دنیا بیاید، خیلی درگیر خواهید بود.

* برای آگاهی از آماده سازی سینه برای شیر دادن، با پزشک متخصص یا مشاور خود مشورت کنید و آگاهی لازم را بدست آورید.


علائم طبیعی درهفته 39 بارداری

ممکن است دردهایی را در هفته 39 بارداری در کشاله ران یا پشت ساق پا احساس کنید که آن دردها نشانه قرارگیری سر کودک به لگن یا حرکت او بر روی عضلات کف لگن باشد.


هشدارها درهفته 39 بارداری

در صورت مشاهده علائم زایمانی سریعا به مراکز زایمانی مراجعه کنید.


نکاتی برای پدرها در هفته 39 بارداری:

نکاتی برای کمک کردن به همسر:

- اگر درد زایمان حس می کند با او راه بروید و پیاده روی کوتاه بروید.

- شانه ها و پشت او را ماساژ دهید. اما اگر نمی خواهد این کار را انجام ندهید.

- روش های آرامش و تنفس را در طول انقباضات با او تمرین کنید. اما اگر راحت نیست این کار را انجام ندهید. گاهی خانم های باردار در مقابل تلاش های همسر خود مقاومت نشان می دهند.

- اگر همسرتان از شما خواست به او کمک نکنید ناراحت نشوید تاثیر هورمون ها است.

- درباره درد زایمان مطالعه کنید.

- درباره افسردگی بعد از زایمان مطالعه کنید. این افسردگی چند روز پس از زایمان شروع می شود و چند هفته اول به طول می انجامد