کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

در هفته پنجم  بارداری ديگر با استفاده از يك تست حاملگي خانگي مي توانيد مطئمئن شويد كه آيا باردار هستيد يا خير؟. اگر تست شما مثبت باشد خيلي خوب است كه با پزشك خود تماس بگيريد و اگر تست بارداری شما منفی بوده است بهتر است آن را در آخر هفته مجددا تکرار نمایید...

هفته بعدی     هفته قبلی

هفته پنجم بارداری، هفته 5 بارداری

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته پنجم بارداری

اگر در هفته گذشته نشانی از علائم بارداری در شما نبوده این هفته یعنی هفته پنجم بارداری حتماً منتظرش باشید. اگر پستان شما درد می‌کند، زود خسته می‌شوید یا مدام مجبورید به دست‌ شویی بروید این علائم را جدی بگیرید. بدن شما در این هفته خون بیشتری تولید می‌کند تا بتواند اکسیژن و غذا را به کودک برساند. ضربان قلب برای حفظ تعادل خود افزایش می‌یابد و این افزایش خستگی، گیجی و سردرد را به همراه دارد. در این هفته درد پستان‌ها یا حسی شبیه به سوزن‌ سوزن‌ شدن شما را آزار می‌دهد. احتمال بزرگ شدن پستان‌ها و تیره شدن هاله رنگی دور آن نیز وجود دارد.
ویار هم در این زمان بروز می‌کند و احتمالاً حسابی شما را حساس می‌کند. هر ماده غذایی که شما می‌بینید وسوسه می‌شوید که آن را بخورید. ویار به دلیل به هم خوردن تعادل بین انتقال‌ دهنده‌های عصبی بدن مادر، حالت روحی و روانی خاص و همچنین نیازهای تغذیه‌ای او به وجود می‌آید. ممکن است وقتی دلتان پنیر می‌خواهد ناشی از کمبود سدیم باشد یا هنگامی که حسابی هوس بستنی بزرگ کرده‌اید نشان از نیاز بدن شما به کلسیم و چربی باشد.


وضعیت جنین درهفته پنجم بارداری

این نی نی کوچک باعث میشود مسائل زیادی  در این هفته در حال رخ دهد:
در این هفته قلب کودکتان شروع به زدن میکند. چین های عصبی (چین بافتی که تبدیل به مغز و طناب نخاعی میشود) به هم متصل میشوند و این به معنای تمایز سر از دم میباشد. حتی با سونو گرافی جزئیات بیشتری را نمیتوانید ببینید.


روش استفاده از کیت های بارداری

هر کیت بارداری مراحل دستورالعمل متفاوتی دارد. در واقع باید با استفاده از ادرار، آزمایش بارداری با استفاده از کیت انجام دهید و چند دقیقه صبر کنید تا نتیجه را ببینید. بهتر است دو بار تست را انجام دهید تا از نتیجه مطمئن شوید. برخی نکات گیج کننده در خصوص آزمایشات وجود دارد بنابراین بهتر است پیش از نتیجه گیری از این نکات گیج کننده آگاه شوید.

نتایج مثبت و منفی اشتباه!

برخی کیت های بارداری به وجود هورمون گنادوتروپین در ادرار برای تشخیص بارداری بستگی دارد. مقدار هورمون گنادوتروپین پس از باردار شدن افزایش می یابد اما زمان می برد تا به مقداری برسد که با آزمایش ادرار قابل تشخیص باشد. بنابراین، اگر باردار هستید ولی ابتدای بارداری است، نتیجه آزمایش به وسیله کیت منفی و اشتباه است.

احتمال نتیجه مثبت اشتباه در مقایسه با نتیجه منفی اشتباه بسیار کمتر است.

نتایج مثبت اشتباه زمانی است که کیت بارداری، بارداری را نشان دهد اما شما باردار نباشید. این نتیجه اشتباه زمانی اعلام می شود که در ادرار خون یا پروتئین وجود دارد. بنابراین بهتر است آزمایش را دو بار انجام دهید تا نتیجه درست را دریافت کنید.

دلایل اشتباه بودن نتیجه آزمایش بارداری خانگی:

نتایج اشتباه بارداری زمانی اتفاق می افتد که شما:

 • قرص مصرف می کنید.
 • آزمایش بارداری را به زودی گرفته اید.
 • نمی توانید مطابق با دستورالعمل نوشته شده روی کیت بارداری عمل کنید.
 • از کیت بارداری استفاده کرده اید که منقضی شده است.
 • مقدار زیادی ادرار بر روی کیت جمع شده است.

بنابراین بهتر است به نتایج کیت بارداری اعتماد نکنید و با پزشک خود صحبت کنید. همچنین سریع به اطرافیان اعلام نکنید باردار هستید. بگذارید زمان بگذرد و از بارداری مطمئن شوید.

آزمایش بارداری در کلینیک:

از آن جایی که شما نمی توانید به آزمایش بارداری خانگی اعتماد کنید بنابراین بهتر است برای اطمینان از آزمایش بارداری در کلینیک استفاده کنید. پزشک علاوه بر آزمایش ادرار، آزمایش خون نیز انجام می دهد. این آزمایشات به شما نتیجه درست را اعلام می کند.

در کلینیک آزمایشات دیگر نیز انجام می شود. آزمایشی کمی برای بررسی مقدار هورمون های موجود در خون انجام می شود که هر بیماری که در بارداری وجود داشته باشد را به شما اعلام می کند. اطلاع داشتن در خصوص آن چه انتظار دارید کمک زیادی به شما می کند.


توصیه ها درهفته پنجم بارداری

* چنانچه نگران هستید ممکن است در هفته پنجم شوق یک زن حامله را نداشته باشید. از حالا برخیزید و گونه های خود را سرخ کنید تا شبیه مادر سالم باشد علی رغم اینکه ممکن است نگران باشید.


علائم طبیعی درهفته پنجم بارداری

اگر در هفته گذشته نشانی از علائم بارداری در شما نبوده این هفته حتماً منتظرش باشید. نشانه های بارداری به قرار زیر است:
1. درد پستان
2. تکرر ادرار: تکرر ادرار یکی از علائم آزاردهنده بارداری است که هیچ ضرری برای جنین یا مادر ندارد. در واقع ادرار باعث خروج سموم از بدن می شود. تا زمانی که نشانه دیگری مشاهده نشود، تکرر ادرار طبیعی است.
3. افزایش ضربان قلب: بدن  برای حفظ تعادل خودضربان خود را افزایش می‌یابد
4.  افزایش خستگی، گیجی و سردرد: به علت افزایش ضربان قلب میباشد.
5. ویار
6. خستگی زود رس: یاد بگیرید چگونه با خستگی زودرس کنار بیایید. برای این کار چرت زدن راه حل آن نمیباشد که برای این کار لازم است شب به اندازه کافی بخوابید لازم است قبل از خواب از ورزش کردن بپرهیزید. قبل از خوابیدن غذا نخورید. از چرت های بلند مدت بپرهیزید. زمان رفتن به خواب و بیدار شدن را تنظیم کنید.


هشدارها درهفته پنجم بارداری

1. مصرف داروها را کنار بگذارید. هر دارویی می‌تواند بر روی رویان تأثیر مستقیم بگذارد. اگر نمی‌دانستید باردار هستید و دارو مصرف کرده‌اید حتماً این مسئله را با پزشک متخصص در میان بگذارید. سرخود و بر اساس توصیه‌های بزرگترها داروهای گیاهی مصرف نکنید. در صورتی که پزشک خود مراجعه میکنید قبل از تجویز دارو حتما او را از باردار بودن خود مطلع کنید و اگر فراموش کردید او را مطلع کنید مجاز بودن دارو را در اوما دارو یا همان قسمت داروهای نرم افزار ما چک کنید. سلامتی شما آرزوی ماست.
2. درد کمر: درد کمر ممکن است نشانه ای از کرامپ رحمی و سقط بالقوه باشد یا حتی نشانه ای ازعفونت و کشیدگی رحم باشد، آن را در هفته پنجم جدی بگیرید.
3. محو شدن ناگهانی علائم بارداری: چنانچه یکی از علائم شایع بارداری در شما محو شد باید به پزشک خود اطلاع دهید.
4. درد یک طرفه: درد یک طرفه مداوم ممکن است نشانه کیست تخمدانی یا حاملگی نابجا باشد.
خونریزی شدید و مداوم: ممکن است علامت سقط یا حاملگی نابجا باشد.


تغذیه درهفته پنجم بارداری

* یک رژیم غذایی متعادل را در پیش گیرید. 
* به خاطر بسپارید که رژیم غذایی متعادل به معنی خوردن یک نوع غذا نیست. شما باید غذاهای متفاوتی را برای دریافت مواد مورد نیاز بدنتان، مصرف کنید. برای یک برنامه غذایی مناسب، به خصوص در طول بارداری و شیر دهی، با پزشک خود مشورت کنید. شما برای مطلع شدن از نوع رژیم برحسب BMI بدن خود میتوانید به قسمت رژیم غذایی اوما مراجعه کنید. نی نی سالم به دنیا آوردن هدف گروه ماست. 
* به محض آگاهی از بارداری خود، باید مصرف روزانه ویتامین و مواد معدنی را آغاز کنید. 
* به جای نان سفید، نان سبوس دار مصرف کنید. با این روش فیبر بیشتر و به همان نسبت منیزیم و کرومیوم بیشتری را به رژیم غذایی خود راه می‌دهید. به علاوه زینک، روی، ویتامین E و ویتامین B6 خود را فراهم می‌کنید. 
* غلات سبوس دار مانند برنج قهوه ‌ای، ماکارونی و نان سبوس دار مصرف کنید.


تغذیه درهفته پنجم بارداری

*اگر تا پیش از این دارای سلامت جسمانی نبوده اید یا مشکلی داشته اید، پیش از شروع به ورزش با پزشک خود مشورت کنید. ورزش کردن انرژی شما را بسیار افزایش می دهد و این برای خانم‌هایی که در سه ماهه اول بارداری خود هستند، خبر خوشحال کننده ای است. زیرا به راحتی خسته می شوند و افزون بر آن ورزش، بدن شما را برای فعالیت‌های فیزیکی دوره بارداری آماده میکند. فعالیت‌هایی که باید از آن‌ها اجتناب کنید را بشناسید.

امتیاز مطلب: 97%
97


 • profileمهرسا 8 روز قبل

  سلام
  استفاده از شیاف استامینوفن 325 میتونه ضرر جدی داشته باشه هفته پنجممه
  سردردای خیلی بدی میگیرم
  مسکن چی میتونم استفاده کنم
  ممنون

  • profileپزشک اوما8 روز قبل

   سلام مهرسا جان ، سردرد بدليل تغييرات هورموني شماست و تنها مجاز به استفاده از قرص استامينوفن ساده هستيد و بهتره بصورت خوراكي مصرف شود. مايعات زياد بخور، از كمپرس گرم استفاده كنيد، ماساژ سر ممكنه باعث كاهش درد شود، اگر درد همراه با حالت تهوع بود بهتره به پزشك مراجعه كنيد شايد لازم باشه مسكن در سرم تزريق شود.

 • profileمهرسا 10 روز قبل

  سلام وقت بخیر پزشک عزیز
  من اولین روز از هفته پنجم بارداریم هست 24ساعت قبل بتا 530 بوده
  دو روزه پهلوی سمت چپم تیر میکشه و درد مداوم داره ولی جلوی شکمم نیست دقیقا توی پهلو هستش
  پنج تا ده دقیقه ک تحرک نداشته باشم اروم میشه وباز شروع میشه
  کی باید برا سونو گرافی اقدام کنم؟
  ایا ممکنه مشکلی وجود داشته باشه؟
  ممنون از تمام محبتتون

  • profileپزشک اوما10 روز قبل

   سلام عزیزم. برای مشاهده ساک حاملگی بتا باید بالای 2000 برسه. بهتره یکی دو هفته دیگه سونو انجام شود. اما برای درد شکمی و پهلو به پزشک مراجعه کنید تا در صورت لزوم برای شما دارو تجویز شود. درد پیوسته به همراه لکه بینی از عوامل تهدید به سقط هست و باید پیگیری شود.

 • profileز فی11 روز قبل

  سلام خانم دکتر. یه سوال داشتم که امیدوارم مثل سوالای بقیه دوستان به منم زود جواب بدید. من همیشه دوره های منظمی داشتم و حدودا 31 روزه بوده. ولی ماه قبل که دو سه ماهی میشد اقدام کرده بودیم برای بار اول 38 روز طول کشید مثل همیشه 5 روز طول کشید ولی نسبت به همیشه مقدارش خیلی کمتر بود البته نه درحد لکه بینی. این ماه هم کیت استفاده کردم که روز 16 دوره تخمک گذاری رو نشون داد و ما اقدام کردیم.
  ولی الان با گذشت 35 روز بازم پریود نشدم و امروز بیبی چک منفی شد.
  اینم بگم که من هیچوقت قبل از پریودهام درد سینه نداشتم. ولی این ماه سه چهار روزه که سینه هام خیلی حساس شدن و دست بزنم درد میگیرن. و بینهایت این روزا خوابم میاد و چون شاغلم خیلی اذیت میشم به محض رسیدن به خونه میگیرم میخوابم.
  بنظر شما امکان داره با وجود بیبی چک منفی من باردار باشم؟
  اگر بله کی برم آزمایش بدم بنظرتون نتیجه ش اطمینان بخشه؟
  چون ماه قبل هم خیلی دوره م طولانی شده بود یکم مشکوکم که باردار باشم و میترسم مثل ماه قبل سرکاری باشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  28 سال هم دارم. چندماه قبل هم سونو داده بودم از نظر دکترم مشکلی نداشت و طبیعی بود.

  • profileپزشک اوما11 روز قبل

   سلام عزیزم. با توجه به اینکه دوره قبلی طولانی بوده و نامنظم، بهتره یکی دو روز آینده اگر پریود نشدید، آزمایش بارداری را انجام دهید. کم شدن خونریزی پریود و احساس خواب آلودگی می تونه از کم خونی آهن هم باشه. حتما از نظر تیروئید و کم خونی چک شوید.

 • profileMina M14 روز قبل

  با عرض سلام و تشكر از شما بخاطر پاسخگويي كامل و آرامش دهنده تون،
  من تو دوران نامزدي هستم و تاريخ عقدم ٢ هفته بعداز امروزه، ولي متاسفانه امروز صبح بي بي چك تست بارداريمو مثبت نشون داد، رابطه داشتم ولي فكر نميكردم باردار شده باشم، ولي وقتي ديدم پريودم ٤ روز عقب افتاده از بي بي چك استفاده كردم، خيلي نگرانم، نميدونم ميشه براحتي سقط كنم يا سخت و داري عوارضه؟! من ٣٥ سالمه ، دوست داشتم بعد از جشن عروسيم حامله شم نه الان، هميشه پريودم منظم بود، الان سينه هام كمي سفتر و كمي بزرگتر شده، مثل حالتي كه يك هفته قبل از پريود ميشد، كمي درد در ناحيه زير شكم دارم، و احساس ميكنم زير شكمم كمي سفت شده، احساسات خوبي ندارم الان، نگرانم، تپش قلب دارم، دوست دارم گريه كنم ولي جلو خودمو ميگيرم كه به خودم مسلط باشم، آيا راهي بدون درد و بدون عوارض براي سقط جنين هست؟ ممنونم از پاسخگويي تون.

  • profileپزشک اوما11 روز قبل

   خواهش ميكنم مينا جان، باتوجه به عدد بتا شما الان حدودا هفته ٥ بارداري هستيد، بهترين كار اين است كه با همسرتان پيش يك پزشك متخصص برويد تا ايشان همسرتان را از عوارض احتمالي سقط جنين و آسيبي كه ممكنه به رحم و تخمدان وارد بشه و بارداري هاي بعدي شما را تحت تاثير قرار دهيد، مطلع كنيد.

  • profileMina M12 روز قبل

   راستي يادم رفت بگم كه اين در ادامه كامنت قبليه منه كه شما محبت كردين و پاسخ دادين، ممنونم از وقتي كه ميگذاريد .

  • profileMina M12 روز قبل

   ممنونم خانم دكتر از پاسخ شما، امروز طبق راهنمايي شما تست بتا انجام دادم، نتيجه اش : 3272.0 IU/L شد ، يني الان تو چه هفته اي هستم؟ شايد مجبور شم سقط كنم ، نامزدم هم خيلي استقبال نميكنه از بچه دار شدن، از طرفي از عوارض سقط ميترسم ، و نميدونم چه عوارضي داره، هر چي تو اينترنت پيدا ميكنم ميخونم، همشون استرس زا هست!

  • profileپزشک اوما13 روز قبل

   سلام مينا جان
   حتما براي سقط جنين به پزشك متخصص مراجعه كنيد و با ايشان مشورت كنيد و به هيچ عنوان توصيه نميكنم كه سقط سرخود داشته باشيد. به دليل فاكتور سن و اينكه ممكنه در بارداري هاي بعدي براي شما مشكل ساز شود، اگر امكانش هست ، سقط را انجام ندهيد و اين هديه خداوند را نگه داريد، در غير اينصورت حتما زير نظر پزشك باشه تا به رحم و تخمدان آسيبي وارد نشود و براي بارداري بعدي شما مشكلي ايجاد نكنه. استرس و نگراني را از خودت دور كن و با همسرت مشورت كن و تصميم نهايي و درست را هر چه زودتر بگيريد.

 • profileمهرسا 1396/07/22

  سلام
  پزشک عزیز اگه من باردار باشم امروز روز دوم از هفته پنجم بارداریمه و 4 روز از پریودم دیر شده .
  قبل اقدام ب بارداری پاپسمیر هیچ گونه عفونتی تشخیص نداد ولی الان از علایم حاملگی فقط سردرد ،سرگیجه، خستگی زودرس، تکرر ادرار و خواب رفتن پاهام رو دارم اصلاد ویار یا حالت تهوع رو ندارم.
  با این وجود یک هفته است زیر شکمم خیلی درد میگیره گاهی هم ک خوابیدم درد نداره ترشح واژینال دارم ک بی بو هست ازمایش بتا همونطور ک گفتم تاریخ 20 مهر 3.32 بوده .
  خیلی نگرانم ک ایا باردارم یا نه با وجود درد شکمی ک در دو طرف دارم ایا دردای پریود هست؟
  از بس نگرانم پریود نشم کل روز از جام پا نمیشم😥😥
  اگه ممکنه بهم بگین درد شکمم و حتی منقبض شدن عضله های شکمم برا چی میتونه باشه.
  ممنون میشم پزشک عزیز.

  • profileپزشک اوما1396/07/24

   سلام مهرسا جان ، شما مجدد بتا را تكرار كنيد، در بارداري طبيعي عدد بتا هر ٤٨ ساعت حداقل بايد دوبرابر شود، علايمي كه گفتيد ميتونه علايم هم پريود باشه و هم بارداري، اگر قبلا اين علايم را نداشتيد و يا الان شديدتر شده ميتونه از علايم بارداري باشه، اگر شما سيكل ٢٨ روزه منظم داريد لانه گزيني ٧ روز بعد از روز تخمك گذاري اتفاق خواهد افتاد اما در سيكل هاي نامنظم دقيقا مشخص نيست. بهتره آزمايش بتا را تكرار كنيد

  • profileمهرسا 1396/07/23

   یه سوال دیگه هم داشتم
   آیا ممکنه لانه گزینی با تاخیر انجام شه مثلا وقتی 5 روز از پریود عقب افتاده باشه ممکنه لانه گزینی انجام شه؟؟

 • profileتمنا نامداری1396/06/05

  سلام خانوم دکتر خوبید
  بله حق با شما بود من با درد خیلی زیاد و بتای ۱۷۵۰۰ بستری شدم و جواب سونوی من این بود

  ابعاد رحم نرمال و ضخامت اندومتر ۱۸.۹mm
  در اندکس راست کیسه اب حاوی جنین زنده و جفت با سن ۷ هفته و دو روز با CRl ۵.۲ و ضربان قلب ۱۳۱ بار در دقیقه رویت میشود ک نشان دهنده epزنده و پاره نشده اندکس راست است ک هر لحظه در حال رشد است. تخمدان راست نیز حاوی کیست ۲۵mmمیباشد ولی هیچ گونه عارضه توده فضاگیری در اندکس چپ و تخمدان چپ وجود ندارد.

  خلاصه من بستری شدم جراحم گفتن من کل جنین قبلیو خارج کردمو الان پاتولوژی هست و بااین پیشرفت بتا و بااین سن حاملگی این جنین قل دوم جنین اول هستس.خلاصه دوباره عمل شدم لاپاراتومی اندکس راست ک کل لوله رو با جنین از شکمم خارج کردن حین عمل خونریزی بسیار شدیدی داشتم.هموگلوبین خونم از ۱۱.۶ ب ۸.۹ رسید.و میگفتن حین کات لوله راستم جسم رحم جر خورده و رحم رو بزور حفظ کردن.خلاصه بلاهایی سرم اومد ک کلا قید بچه دار شدنو زدم و از جراحم ب خاطر سهل انگاری و تشخیص نابجاش ک باعث شد لولمو بااین سنم از دست بدم ب نظام پزشکی شکایت کردم.

  در ضمن این خانوم قبل اینکه از سلامت لوله های من مطمعن بشن برای من قرص تحریک تخمدان تجویز کرده بودن و چون لوله راست من چسبندگی داشت من دو تا جنین سالمم رو از دست دادم.
  سرگذشتی ک سرمن اومد امیدوارم بقیه بخوننو سرشون نیاد.

  مرسی خانوم دکتر بابت زحمات بی پایانتون
  اجرتون باامام حسین

  • profileپزشک اوما1396/06/07

   سلام تمنا عزیز
   ان شاالله در بارداری بعدی این مشکلات نباشه .ما فقط منتظر خبر خوب بارداری از شما هستیم. حتما قرص آهن ( فففول) را مصرف کنید، احتمال کم خونی بالا است، باید خوب استراحت کنید ،

 • profileزهرا داودی1396/06/04

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من روز ۲۸تیرماه پریود شدم
  همیشه پریودیه من ۱۰ تا۱۲ روز طول میکشه
  این ماه ۲۲مرداد یه لک دیدم که فکر کردم پریود شدم ولی دردی نداشتم
  بعد از دو روز دو باره لک دیدم تا روز ۲۹ هر از گاهی یه لک کوچک میدیدم که تست دادم و مثبت بود البته خیلی ضعیف نشون داد
  روز ۳۰ رفتم ازمایش خون که حاملگیم مثبت بود و بتای خونم ۹۰۲ بود و و چون خیلی کم لکه بینی داشتم دکتر گفت ۴۸ساعتبعد باز ازمایش بده که بتای خونم شده بود ۲۲۰۰.
  ولی با خوردن نشاسته لکه بینیم قطع شده
  همون روز سونو دادم که یه چیز خیلی کوچک سمت راستم دیدن و گفتن مشکوکیم به خارج از رحمی ولی مطمئن نیستیم
  بعد از ۷۲ ساعت یعنی امروز باز ازمایش خون دادم که بتای خونم شده ۸۲۰۰
  دکتر برای روز سه شنبه سونو نوشته که مطمئن شه خارج رحمیه یا نه
  میخاستم ببینم راهی هست که زودترمتوجه شم خارج رحمیه یا نه؟
  اصلا بتای خونم خوبه یا نه؟

  • profileپزشک اوما1396/06/07

   سلام زهرا جان
   افزایش بتا خوب بوده، هر ۲ روز افزایش دوبرابری داشته، اما در هفته ۵ بارداری معمولا ساک حاملگی باید رویت شود و در هفته ۷ تا ۸ ضربان قلب جنین مشخص میشه. ساک حاملگی اغلب در بتای بین ۱۰۰۰تا ۲۰۰۰ تشکیل میشود. تنها با سونو مشخص میشه که بارداری خارج رحم است یا نه، اگر ساک حاملگی در رحم دیده نشد و بتا همچنان در حال افزایش بود، احتمال بارداری خارج رحمی وجود دارد.

 • profileتمنا نامداری1396/05/31

  سلام خانوم دکتر خیلی لطف دارید یک دنیا ممنونم.من امروز بتا دادم بتا ۱۶۵۴۱ بود دکتر گفت خیلی بالاس واون قبلی ک داده بودم الایزا بوده و اگ ۴۸ ساعت بعد باز بالا باشه دوباره باید بستری بشی.

  خانوم دکتر من دو روزه ک خون لخته لخته میبینم و تازه دو روزه خونریزیم رنگ پری شده قبلا قهوه ای و خونابه شکل بود ایا این طبیعیه؟

  خیلی ممنونم ازپاسخگوییتون

  • profileپزشک اوما1396/06/01

   سلام عزیزم، اینکه بتا پایین نیاد شاید به دلیل این است که هنوز بقایای جنین در رحم باقی مانده است، حتما پیگیری کنید . تغییر روند خونریزی بعد از سقط طبیعی است

 • profileتمنا نامداری1396/05/29

  سلام وقت بخیر چشم خانوم دکتر

  من اوایل دردی مثل درد تخمک گذاری سمت راست شکمم داشتم ک رفته رفته ب درد پریودی تبدیل شد.همونطور ک گفته بودم دکترم مسافرت بودن و من رفتم سونوگرافی و با هزینه هنگفتی سونو کردنو گفتن اصلا شما حامله نیستیو داره پری میاد.چون لک بینی خفیفی داشتم.گفتن برو یه هفته بشین پریود میشی.من اومدم بتا دادم دیدم باز بالا رفته شبو ب زور صبح کردم صبح با درد شدیدی ک ب کلیه و پای راستم میزد ب بیمارستان رفتم و جراح تا دستشو فشار داد رو شیکمم دادم بلند شد گفت ای پیه ولی ی سونو واژینال و ی از دیگ هم بده ک دادمو ای پی اندکس راست من تایید شد یک شب تحت نظارت بودمو صبحش عمل شدم.واقعا تجربه ی تلخی بود .


  الان سوالی ک من از شما دارم اینه خانوم دکتر ک من کی میتونم دوباره اقدام کنم چون بیمارستان بمن ال دی دادن و جراحم گفت خانوم ب هیچ عنوان نباید حامله بشی چون تداخل ایجاد میشه.بتای من هنوز ۲۷۰۰ هست البته از ۷۰۰۰ رسیده ب این عدد.من خیلی نگرانم چرا بتام صفرنمیشه
  و ی جایی خوندم تا بتا صفر نشه قرص اسید فولیک نباس خورد ولی جراح من فروفورت دئودنال روزی یک عدد برام تجویز کردنو گفتن حتما بخور و منم الان ۴ روزه میخورمشون چون خونریزی کرده بودمو هموگلوبینم پایین بود.ب نظرتون ایرادی نداره؟

  اگر امکان داره کمکم کنید مرسی

  • profileپزشک اوما1396/05/31

   سلام عزیزم هیچ ایرادی نداره حتما قرص را مصرف کنید، سقط جنین باعث کم خونی در خانم ها میشه. ممکنه بتا یک ماه طول بکشه تا به صفر برسه و جای نگرانی نداره. 2تا 4 هفته بعد از سقط تخمک گذاری فعال میشه و تقریبا 4 تا 6 هفته بعد از سقط شما پریود میشود. بهتره چند ماه بگذره تا بدن خودش رو پیدا کنه و بعد مجدد برای بارداری اقدام کنید. ان اشاالله در بارداری بعدی یه نی نی سالم و خوشگل به دنیا میاری

 • profileتمنا نامداری1396/05/24

  سلام خانوم دکتر مرسی بابت همه چی ولی من همونروز با درد بسیار شدید و خونریزی روانه بیمارستان شدم ک در ۲۴ ساعت بتا شده بود ۷۵۰۰ و با سونوی شکمی و دوبار واژینال تحت مراقب بودم ک صبح امروز با ی جنین تو لوله سمت راستم لاپروسکوپی شدم.دکتر گفته بود لولتم از دست میده اگر نتونم با لاپرسکوپی حل کنمو لوله اسیب دیده باشه ولی خوشبختانه لاپراسکوپی کافی شد
  متاسفانه این بارداریم اینجوری ختم شد😢

  • profileپزشک اوما1396/05/24

   سلام تمنا جان ، ناراحت شدم عزیزم، اما نگران نباش خیلی از مامانی دیگه سایت هم تجربه بارداری خارج رحم رو داشتند، تجریبات و علایم بارداری خارج خود را در اختیار مامانای دیگه هم بزار. من و گروه اوما منتظر بارداری بعدی شما و تولد یه نی نی سالم هستیم.

 • profileتمنا نامداری1396/05/22

  مرسی خانوم دکتر واقعا لطف کردید خیلی قوت قلب گرفتم ازتون یک دنیا سپاس.
  خانوم دکتر لک هام خیلی کمترو کمرنگ تر از دیروز شده دیگ دردی ندارم و اینکه پزشکم اخر هفته میان از مسافرت همین دوفاستونو بخورم روزی یک عدد یا از داروخانه شیافو بگیرم؟یا ن حتما ی دکتر دیگ برم؟

  خانوم دکتر عزیزم با این بتا ایا حاملگی خارج رحمی منتفی میشه یا نه هنوز

  بازم سپاسگذارم و بی نهایت ممنونم ک وقتتونو در اختیار من گذاشتید

  • profileپزشک اوما1396/05/22

   خواهش میکنم تمنا جان، تا ساک حاملگی دیده نشه قطعا نمی تونیم حاملگی خارج رحمی رو رد کنیم. اما بتا خوب بوده ان شالله که ساک هم رویت میشه، برای اطمینان بیشتر حضوری نزد یک پزشک بروید تا تجوویز لازم انجام بشه.

 • profileتمنا نامداری1396/05/21

  سلام خانوم دکتر عزیزم خیلی ممنون و سپاس از پاسخگوییتون

  خانوم دکتر من الان ۶ روزه دوفاستون مصرف میکنم و امروز صبح لکه های زیاد قهوه ای رنگ هم دیدم و دردهای شبیه دردای پریودی دارم ک در طول روز اروم میگیره یا خفیفه و بعضا درد نسبتا بیشتری حس میکنم بتا بعد ۶ روز از ۱۱۲ ب ۸۶۰ رسیده ب نظرتون نرماله؟
  پزشک خودم میافرت تشریف دارن و اگر صلاح میدونید ب بیمارستان مراجعه کنم
  با وجود لک بینی ب نظرتون سونو واژینال انجام میشه یا نه؟
  اخه سونولوژیست امروز گفت من شواهدی در تخمدانها اندکسها و لوله ها دال بر حاملگی خارج رحمی نمیبینم ولی من هنوز خیلی نگرانم خانوم دکتر توروخدا کمکم کنید خیلی ممنونم

  • profileپزشک اوما1396/05/22

   سلام تمنا جان. افزایش بتا خوب بوده است. سطح بتا به 1000 تا 1500 برسد، ساک حاملگی دیده میشود. لکه بینی در اوایل بارداری شایع است اما باید برای حفظ بارداری کنترل شود. بهتره به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز شیاف سیکلوژست برای شما تجویز شود.

 • profileتمنا نامداری1396/05/21

  باسلام و عرض ادب خانوم دکتر
  امروز با علایم درد پریودی و لک بینی رفتم سونو ک متاسفانه بازم ساک حاملگی دیده نشد و سونولوژیست بمن گفت علایم پریود داری ایا من اصلا باردار نبودم؟اگر نبودم پس پیشرفت عدد بتا چی بوده؟

  • profileپزشک اوما1396/05/21

   سلام عزیزم. بهتره عدد بتا هم چک شود تا سطح افزایش آن بررسی شود. در اوایل بارداری لکه بینی هم مشاهده میشه که پزشک برای حفظ بارداری دارو تجویز میکند. حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

 • profileتمنا نامداری1396/05/20

  با سلام و عرض ادب خانوم دکترمن ۵ روز بعد تاخیر پریودم ازمایش بتا دادم و بتام ۱۱۲.۶ بود البته از خود روز پری هر ۴۸ ساعت تکرارش کردم وروز پری ۲۰ ینی منفی بعدش دو روز بعد ۴۸ و ۴۸ ساعت بعد از ان ۱۱۲.۶ شد .
  ب دکترم مراجعه کردم و ایشون ب بتای پایین من شک کردن و بعد سونو گفتن ک ی چیزی میبینم ک در حال تشکیل شدن است ولی برای دیده شدنش باید بتات بالای ۱۰۰۰ باشه و از الان زوده و برای سونو واژینال هم نمیخوام ریسک سقطتو بالا ببرم. ولی وقتی دید هر ۴۸ ساعت عدد بتا پیشرفت خوبی داشته گفت برو ۲ هفته دیگ بیا و برام قرص فمیبیون و قرص دوفاستون دادسوال من اینه چقد احتمال داره حاملگی خارج رحمی باشه؟دکترم گفت لوله های فالوپ فعلا خالین و چیزی دیده نمیشه بااین وجود من خیلی نگرانم.
  ابعاد رحم ۸۱.۳۶ در برش طولی،شکل و اکوژنیسیته میومتری نرمال،ابعاد تخمدان راست ۳۱.۱۷ وتخمدان چپ ۲۸.۱۶ میلی متر و کیسا یا توده فضاگیری در تخمدانها لوله ها و اندکسها رویت نشد ضخامت اندومتر ۱۳ میلیمتر
  در تخمدان راست چند فولیکول با سایز ۱۵ دیده میشود.علایم دقیق بارداری از راه شکمی رویت نشد و سونو یک هفته دیگر باید تکرار شود.

  خانوم دکتر الان یک هفته از این نتیجه سونو میگذره و بنا ب گفته دکترم باید یک هفته دیگ صبر کنم بعد برم سونو.
  پریهای من ۲۸ روزه و تاریخ اخرین پریودم ۴.۱۱ بود ک کلومیفن اچ ام جی و اچ سی جی هم مصرف کردم و الان دقیقا ۱۲ روز از پریودم میگذره.فکر میکنم۱۸
  ام تخمک گذاریم بوده اگر اشتباه نکنم.الان من هیچ حالت تهوعی ندارمواشتهای زیادی ب غذا دارم و از اولین روزی ک فهمیدم باردارم یک کیلو وزن اضافه کردم ولی کاملا بی حالمو فشارمم همیشه ۱۰ روی ۶ هست بسیار نفغ دل و درد هاو کرامپای شکمی دارم ک بعضا باخودم میگویم نکنه جنین خارج رحمی باشه
  خیلی طولانی نوشتم عذر میخوام ولی باور کنید خیلی استرس دارم اگر میشه کمکم کنید.دورادور سپاسگذارم

  • profileپزشک اوما1396/05/21

   سلام تمنا جان. برای مشاهده ساک حاملگی عجله کرده اید. زمانی که عدد بتا به 1000 تا 2000 نرسد، معمولا ساک حاملگی دیده نمیشود . تقریبا از هفته 5 به بعد بارداری قابل رویت است و بهترین زمان برای سونو شکمی هفته هفتم بارداری که در این زمان ساک حاملگی باید رویت شود و اگر نشد و عددبتا بالا بود به بارداری خارج رحمی شک میکنند. در بارداری خارج رحمی شما درد شکمی و خونریزی و لکه بینی هم خواهید داشت. در حال حاضر طبق دستور پزشک سونو رو چند وقت دیگه تکرار کنید و نگران نباشید.

 • profileShahla Tork zaban1396/04/17

  سلام وقتتون بخیر و سپاس از سایت خوبتون
  من دو هفته ای بود درد زیر شکم و سینه داشتم آزمایش دادم 407 بود و مثبت ولی بی بی چک خیلی کمرنگ و چون پریود نامنظم داشتم گفتن فقط با سونو میشه سن و تشخیص داد آیا از روی عدد آزمایش میشه فهمید سن بارداری رو ؟؟؟

  • profileپزشک اوما1396/04/18

   سلام دوست عزیز
   مطمعن ترین راه برای تعیین سن بارداری سونو ان تی هست. اما عدد بتا زمانیکه ۴ هفته از اولین روز آخرین پریودتون گذشته باشه، عدد بتا بین ۴۲۶-۵ است و زمانیکه ۵ هفته از اولین روز آخرین پریودتون گذشته باشه، عدد بتا بین ۷۳۴۰-۱۸ می باشد. اگر اولین روز از آخرین پریودتان خاطراتتان باشد قابل محاسبه است در اینصورت با سونو سن بارداری مشخص میشه.

 • profileعشق كوچولو1396/04/11

  سلام عصر بخير. خيلي خيلي شرمنده
  خروج باد از واژن در بارداري شش هفته طبيعي هست؟ ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد

  • profileپزشک اوما1396/04/13

   سلام عزیزم. خروج باد از واژن مشکل و یا بیماری بشمار نمی رود و اغلب بدلیل ضعف عضلات لگنی و یا گشاد بودن واژن و یا ورود هوا به داخل واژن به هنگام نزدیکی رخ میدهد. اگر برای شما اذیت کننده است بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید.

 • profileZAHRA SAFARI1396/02/10

  سلام خانم دکتر من اخرین پریودیم 8 فروردین بود و دیروز بعد از 5 روز تاخیر پریودی آزمایش بتا 200< بود . یعنی الان توی 5 هفته ام ؟؟؟!!

  • profileرباب جنت 1396/02/02

   سلام.مطالبتون واقعا عالی بود.خیلی ممنون.من هفته پنجم هستم.سینه هام درد میکنه.کمی کمر درد دارم.زیر شکمم طرف راست هس یه حالت ملایم و نه شدید درد داره.این وضع عادیه؟

   • profileپزشک اوما1396/04/13

    سلام عزیزم درد شکم در بارداری رایج است. زمانی نگران کننده است که درد شدید پیوسته همراه خونریزی باشد. در اینصورت به پزشک مراجعه کنید.

  • profileReyhane Par1396/01/30

   سلام
   با تشکر از سایت خوبتون
   من در هفته پنجم حاملگی هستم ودرد کمری شبیه به دوران پریودیم دارم. آیا طبیعی هست ؟!

   • profileپزشک اوما1396/01/30

    سلام ریحانه جان
    در اوایل بارداری دردهای شبیه پریود شایع است و جای نگرانی نداره اگر این درد ها شدیدتر شد و همراه خونریزی بود به پزشک مراجعه کنید.

  • profileشکوفه نازی1396/01/27

   تازه یک روز از پریودم گذشته،الان با بی بی چک مشخص میشه یا نه؟

   • profileپزشک اوما1396/01/28

    سلام شکوفه جان
    زمان استفاده از بی بی چک زمانی است که پریود شما عقب افتاده است پس می توانید از آن استفاده کنید.

  • profileشکوفه نازی1396/01/27

   سلام واقعا عالی بود،
   ببخشید یه سوال داشتم !
   من اوایل هفته 5 هستم و هنوز علائم ندارم و مطمئن نیستم که باردارم!این طبیعیه که علائم نداشته باشی؟
   فقط درد کمی در ناحیه زیر شکم دارم

   • profileپزشک اوما1396/01/28

    شکوفه جان برخی از مادران تا آخر بارداری هیچ علامت بارداری ندارند و برخی از همان روز اول علایم را دارند پس جای نگرانی نیست. شما از بی بی چک برای اطمینان از بارداری خود استفاده کنید