کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
برای سقط جنین چه باید کرد

همان اندازه که از بارداری برنامه ریزی شده خوشحال میشوید ممکن است از بارداری ناخواسته ناراحت شوید. در این زمان شما به فکر سقط جنین هستید و به دنبال راه هایی می گردید. در واقع سقط جنین اولین قدم در ادامه بارداری است. اگر شما می خواهید بدانید که چگونه از بارداری خود بعد از گذشت یک ماه و یا بیشتر می توانید خلاص شوید، باید گفت دو راه پیش روی شما است:

1-داروهای سقط جنین

2-عمل جراحی سقط جنین

اگر تنها یک ماه از بارداری شما گذشته چه اتفاقی برای سقط جنین می افتد؟

داروهای سقط کننده: در 9 هفته اول بارداری معمولا مصرف دارو جوابگو است. پزشک برای شما داروی میفپریستون را تجویز می کند که هورمون پروژسترون را بلوکه کرده که این هورمون ضروری بارداری است و باعث ضخیم شدن دیواره رحم میشود.

در این زمان شما می بایست پزشک خود را سه مرتبه ببینید. در اولین ویزیت، اولین دوز مصرف دارو داده میشود، بعد از گذشت چند روز دومین دوز که میسوپروستال نامیده میشود تجویز میشود. این دارو باعث انقباضات  در رحم شده و محتوای آن را خالی میکند. سقط باعث خونریزی میشود که ممکن تا 13 روز طول بکشد.لکه بینی و خونریزی روشن ممکن است تا هفته ها ادامه داشته باشد. ویزیت آخر برای این است که دکتر ببینید سقط انجام شده است یا نه.

جراحی سقط: این پروسه در کلینیک انجام میشود. از این روش در سقط جنین بعد از یک ماه و یا بیشتر استفاده مبشود که لایه های دیواره رحم را بر می دارند.

هر آنچه درباره سقط جنین است بدانید

روش های سقط جنین چقدر دردناک است؟

داروهای سقط کننده: هنگام مصرف این داروها شما احساس پریود شدن شدید همراه با اسهال، کرامپ شدید شکمی و معده درد دارید. بعدا شما خونریزی روشن خواهید داشت که برای یک تا دو هفته ادامه خواهد داشت. این عوارض طبیعی سقط جنین با دارو است اما ممکن است شما سایر شرایط زیر را هم تجربه کنید که باید با پزشک مشورت کنید:

 • داشتن خونریزی شدید به معنی تعویض پد بهداشتی 2 بار در هر ساعت
 • تب بالای 38 درجه
 • درد شدید و کرامپ حتی بعد از مصرف مسکن

جراحی سقط: شما همان پریود شدید را تجربه خواهید کرد و دکتر برای شما استراحت تا چند هفته را تجویز میکند.

آیا این روش ها برای سقط جنین موفقت آمیز است؟

داروهای سقط جنین با میفپریستون حدودا 97 درصد  در پیشگیری از ادامه بارداری مفید است. در صورت عدم موفقیت جراحی پیشنهاد میشود. تا 99 درصد جراحی موفقیت آمیز است و در صورت شکست بار دوم تکرار میشود.

بهبود یافتن بعد از سقط با دارو

معمولا خانم ها بسرعت بعد از یک سقط ریکاوری میشوند اما در میان زنان مختلف متفاوت خواهد بود که مدت زمان آن چند هفته بیشتر نیست.شما باید از موارد زیر بعد از سقط آگاه باشید:

1-خونریزی

خونریزی و کرامپ شکمی علامت رایج بعد از داروی سقط است. سقط 4 تا 5 ساعت اتفاق می افتد و در طول یک تا دو روز تکمیل میشود. در برخی موارد مثلا سقط جنین بعد از یک ماهگی ممکن است تا دو هفته ادامه داشته باشد. خونریزی شدید یک تا دو ماه ادامه خواهد داشت.

2-درد

تا یک هفته بعد از سقط کرامپ شدید دارید. کمپرس گرم می تواند درد شما را تسکین دهد.

3-احساسات نامشخص

بعد از سقط، زنان احساس ناراحتی، افسردگی، گناه و عذاب وجدان دارند. این احساسات موقتی است و شما بهبود می یابید.

4-استراحت

شما تا چندین هفته نیاز به استراحت دارید.

5-رابطه جنسی

یک تا دو هفته بعد از سقط رابطه جنسی نداشته باشید. باروری یک هفته بعد از سقط برمیگردد . شما باید از قرص ضد بارداری استفاده کنی

درمان های خانگی سقط جنین

درمان های خانگی سقط جنین

این درمان ها تنها برای شناخت شما مطرح میشود و بهتر است برای اینکار اول از همه با پزشک مشورت کنید:

 • غذا
 • دارو
 • گیاهان

غذاهای سقط آور جنین

 1. دانه کنجد
 2. دارچین
 3. آناناس
 4. تمشک

داروی سقط کننده

 1. ویتامین سی در دوز بالا برای 6 روز

گیاهان سقط آور

 • برگ جعفری
 • پونه
 • سنبل ختایی
 • کوهاش
 • بابونه

بعد از سقط چه کار هایی باید انجام داد؟

در اینجا به کارهایی که بعد از سقط انجام دهید بهتر است اشاره می کنیم:

 1. نوشیدن مقدار زیادی مایعات برای هیدراته شدن بدن
 2. خوردن غذاهای تازه و سالم و ویتامین ها
 3. کاهش استرس و فشار کاری
 4. داشتن خواب کافی
 5. اجتناب از شنا کردن تا دو هفته
 6. اجتناب از بلند کردن اجسام سنگین
 7. عدم استفاده از تامپون یا رابطه جنسی حداقل دو تا چهار هفته

منبع: www.momjunction.com

امتیاز مطلب: 94%
94


 • profileShr Esm1 روز قبل

  سلام دکتر..خستهونباشید دوره های من ۳۰ روزست من روز ۱۸ قاعدگیم نزدیکی داشتم..اینجور که میدونم روز ۱۲ تا ۱۸ زمان تخمکگذاریمه.بار اول که هیچ ولی برای بار دوم نامزدم بعد از ۴۵ مین التشو به مدت ۱۵.۲۰ ثانیه وارد واژنم کرد هرچی بهش گفتم نه گفت تو فک نباش خشکه..

  حالا خیلی میترسم اسپرم خشک شده باعث بارداری میشه؟

  من فردا باید پریود شم ولی مثل همیشه خبری از دل درد و سینه دردم نیست..خیلی میترسم

  لطفا راهنماییم کنید

  • profileShr Esmحدود 15 ساعت قبل

   خیلی استرسی شدم..البته اون ماه ۴ تا الی دی خوردم ولی دقیق ۳۰ سر روز خودم شدم..ممکنه از قرص باشه؟ولی چون اون ماه دقیق شدم میگم از قرص نیست..

  • profileپزشک اوما1 روز قبل

   سلام عزیزم نگران نباش. اسپرم در فضای آزاد و بر روی لباس و یا سطوح بدن در عرض جند دقیقه از بین میرند اما در فضای بسته و با دمای بدن میتونه 4 تا 6 ساعت زنده بمونه. تاخیر 3 تا 5 روز در پریود طبیعیه و علت آن هم استرس و تنش میتونه باشه.

 • profileNasim Nasim4 روز قبل

  سلام روز بخیر
  من جنین تو شکمم تو ۷هفته‌ای مرده بود
  ۴ آبان ۶ تا قرص سایتوتک ۲۰۰ بصورت ۳تا واژینال
  ۳تا زیرزبونی استفاده کردم اما فقط چند قطره خون ازم اومد فقط همین ، دوباره ۱۰ آبان ۶تای دیگه استفاده کردم اما اینسری ۲تا هر ۶ساعت زیرزبونی میذاشتم بازم هیچی نشد فقط خیلی کم خون اومد و حتی اون قرصایی ک سری قبل تو واژن گذاشته بودم افتاد بیرون
  دوباره ۱۸ آبان قرص استفاده کردم یکی واژینال ۴تا زیرزبونی بعد از ۳ ساعت افتادم رو خونریزی خیلی شدید یه تیکه لخته مثله پوست ازم اومد
  ولی از فرداش هی خونریزیم زیادوکم میشد ، ۲۴ آبان رفتم پیشه دکترم سونوم کرد گفت یه تیکه کوچیک ازش مونده با یکم بقایا و قرص داکسی کیم و متیل ارگونوین تجویز کرد از وقتی اینارو میخورم خونریزیم خییییلی کم شده میشه گفت قطع شده، چجوری ممکنه دفع بشه حالا ک خونریزیم اینجوری شده!!!
  دکتر بهم گفت اینارو ک بخوری امکان داره دردو خونریزیت زیاد بشه اما من فقط وقتی میخورم یکم دلم درد میگیره الان ۲روزه دارم استفاده می‌کنم اگه ممکنه راهنمایی کنید...ممنون

  • profileپزشک اوما1 روز قبل

   عزیزم اغلب پریودی 4 هفته بعد از انجام سقط و زمانی که بتا به صفر برسه اتفاق می افته

  • profileNasim Nasim3 روز قبل

   مچکرم از پاسخ‌دهیتون
   چه موقع پریود میشم؟؟؟

  • profileپزشک اوما3 روز قبل

   سلام نسیم جان، داروهای تجویزی پزشک را طبق دستور مصرف کنید، گاها با خونریزی پریود بقایا از بدن دفع میشود اما بعد از مصرف، مجدد سونو انجام شود. اگر سقط بطور کامل انجام نشود بهتره با کورتاژ مابقی بقایا جنین خارج شود.

 • profileMm Sh5 روز قبل

  ممنون از پاسخگویی سریع شما
  عذر میخوام یه سوال دیگه داشتم قرص سقط جنین به راحتی تجویز میشه یا حتما باید دلیل خاصی ارائه بشه؟؟

  • profileپزشک اوما5 روز قبل

   خواهش ميكنم، داروي سقط فقط زماني كه از نظر پزشك شرايطش رو داشته باشيد، تجويز ميشود در غير اينصورت بدون نسخه نمي تونيد از دارو خانه تهيه كنيد. عزيزم حتما سقط بايد زير نظر پزشك باشه چون سقط خودسر ممكنه مشكلات جبران ناپذيري را بدنبال داشته باشه.

 • profileMm Sh6 روز قبل

  سلام
  ببخشید آیا ورزش هوازی میتونه سیکل قاعدگی رو بهم بزنه؟؟
  من از اول ماه آبان ورزش ایروبیک پیشرفته انجام دادم هفته ای تقریبا دو بار به شدت تحرک داشتم و این حجم از تحرک در طی چند سال اخیر کمی برای من بی سابقه بوده الان ۳ روز از سرماه قاعدگی م گذشته ولی هنوز پریود نشدم طی ماه گذشته رابطه خطرناکی نداشتیم و تماما جلوگیری شده بوده اما برام سواله چرا سیکلم بهم ریخته؟
  تقریبا دوماه پیش چکاب کامل انجام دادم زیر نظر پزشک مورد خاصی نبوده
  من سیکلم حدودا ۲۶ روزه بوده الان ۳۳ روز گذشته البته یک هفته ست علایم پریود دارم ! در ضمن احساس میکردم طی این یکماه که ورزش کردم سیکل تخمک گذاریمم تغییر کرده چون با تاخیر تخمک ریزی داشتم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • profileپزشک اوما5 روز قبل

   سلام عزیزم. اغلب تاخیر 3 تا 5 روز در پریود طبیعی است. بعد از این مدت اگر پریود نشدید بهتره از بی بی چک استفاده کنید تا از نظر بارداری مطمعن شویم. ورزش سنگین به یکباره ممکنه باعث ایجاد اختلال در پریود شود اما اگر در ایروبیک بوده است مشکلی در نظم پریود ایجاد نمی کند. در ماه های بعدی نیز ورزش متوسط باعث نظم بیشتر در پریودهای شما خواهد شد.

 • profileنسرین محمدی7 روز قبل

  سلام
  من در روز ۱۱ مهر پریود شدم و در روز ۲۸ مهر یک رابطه سطحی داشتم که منی رو کمرم تخلیه شد ولی مطمئن نیستم وارد واژن شده باشد یا پیش آب وارد شده باشه
  سیکل های من بین ۲۷ تا ۲۹روز میباشد
  من در روز ۸ آبان خون ریزی داشتم ولی احساس میکنم
  در ساعت هفت شب
  حالا نمیدونم خون پریود بوده یا لانه گزینی
  به چند دلیل
  یک اینکه من همیشه صبح زود پریود میشدم ولی ایندفعه هفت شی
  دو تا روز بعدش ساعت یک خون ریزی بود ولی دیگه خون نیومد تا روز بعدش
  حجم خون ریزی کمتر بود و روز سوم خون غلیظ به رنگ قهوه ایی بود
  من میترسم که حامله باشم
  چون وقتی خون ریزی تموم شد کمر درد گرفتم انگار میخوام دوباره پریود بشم و تخمدان و سینع هام بعضی وقتا درد میگیرع برای چند لحظع
  در ضمن من روز ۱۶ آبان آزمایش بتا معمولی دادم و منفی بود
  الان کمر درد ندارم ولی سینه هام و تخمدانم بعضی وقتا درد میگیره
  ممکنه آزمایش اشتباه کرده باشه یا زود بوده برای آزمایش؟؟
  اگر فرض بگیریم این خون لانه گزینی بوده که در تاریخ هشت آبان شروع شد چند روز بعد لانه گزینی نتیجه آزمایش مطمئن مطئمئن جواب درست میده؟؟ـ
  ازتون خواهش دارم جواب بدید لطفااا

  • profileپزشک اوما6 روز قبل

   سلام نسرین عزیز
   با توجه به تاریخهایی که اشاره کردید احتمال اینکه خونریزی مربوط به لانه گزینی باشد بسیار پایین است،علاوه بر این آزمایش بتا جهت تشخیص بارداری بعد از حدود 8 روز از تاریخ تخمینی برای پریود 100 درصد جواب درست می دهد.
   الان درصورتی که خیلی نگرانید میتونید تست خانگی بیبی چک انجام بدهید، که با احتمال قریب به یقین باردار نبودن شمارا نشان میدهد

 • profileالی ابراهیمی8 روز قبل

  سلام، یه سوال دارم از خدمتتون من معمولا سیکل ۲۸ روزه دارم، روز ۱۸ با همسرم دوبار نزدیکی داشتم بدون پیشگیری و مایع منی هم داخل واژنم ریخته نشده الان روز ۲۸ هست و هنوز پریود نشدم، امکان داره که قبل از انزال پیش اب درون واژن ریخته شده باشه و حامله باشم؟

  • profileپزشک اوما8 روز قبل

   سلام الی جان. مایع پیشاب حاوی اسپرم نیست اما در انزال دوم ممکنه اسپرهای قبل را با خود خارج کنه. روزی که نزدیکی داشته اید، احتمال بارداری خیلی بالا نبوده و اگر مایع منی به واژن ورود پیدا نکرده نگران نباشید احتمال بارداری وجود نداره.تاخیر 3 تا 5 روز طبیعیه اگر بیشتر شد برای اطمینان بیشتر از بی بی چک استفاده کنید.

 • profileپریناز ابراهیمی8 روز قبل

  سلام خسته نباشید من ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم و بعد از رابطه نمیدونستم منی نامزدم وارد شده یا نه قرص خوردم و دو هفته بعدش پریود شدم اما همیشه پریودهای من ۷ روز طول میکشید اما ماه پیش یعنی بعد از این رابطه ۵ روز پریود بودم فقط یعنی روز پنجم فقط لک داشتم ولی دیگه رابطه نداشتیم و الان دو روز از زمان پریودیم میگذره اما پریود نشدم حتی علایم پریودی هم ندارم ایا ممکنه باردار باشم؟؟لطفا جوابمو بدین خیلی میترسم اگه باردار باشم خیلی زشت میشه😔ممنونم

  • profileپزشک اوما8 روز قبل

   سلام پریناز جان. مصرف قرص اورژانسی باعث برهم خوردن تعادل هورمونی شما و عقب و جلو انداختن پریود و یا کم و زیاد کردن تعداد روزهای خونریزی میشود. وقتی درماه قبل پریود شدید یعنی بارداری رخ نداده است و دیواره رحم فرو ریخته است. بنابراین جای نگرانی نداره. تاخیر 3 تا 5 روز در پریود طبیعیه و به دلایل مختلف از جمله استرس و تنش ممکنه کم و زیاد شود.

 • profileمحمد کولیوند9 روز قبل

  سلام
  من و نامزدم ١۴روز بعد از پریودی نزدیکی داشتیم ولی دخول انجام نشده پرده ی بکارت هم سالمه منی هم روی واژن ریخته نشده اما ب این ک شاید اغشته شده باشه شک داریم الانم ۴روز از زمان پریود شدنش میگذره اما پریود نشده ایا امکان بار داری هست؟

  • profileپزشک اوما9 روز قبل

   سلام دوست عزیز. اگر مایع منی به واژن ورود پیدا کرده باشه حتی با وجود پرده بکارت امکان بارداری وجود داره و با پاک کردن شما نمی توانید مانع ورود اسپرم به رحم شود مخصوصا اینکه در روزهایی که احتمال بارداری بالاست، رابطه داشته اید. البته پریود نشدن دلایل مختلف زیادی داره و اغلب تاخیر 3 تا 5 روز در سیکل ها طبیعی است. بهتره از بی بی چک استفاده شود و در صورت رد بارداری چند روز دیگر هم صبر کنند تا پریود شوند، استرس و تنش میتونه عامل اصلی تاخیر در پریود باشه.

 • profileمحمد کولیوند10 روز قبل

  با عرض سلا خدمت دکتره عزیز
  من ١۴روز بعد از پریودی با نامزدم رابطه داشتم اما بخاطر اینکه ب پرده اسیب نرسه دخول نداشتیم و منی هم وارد واژن نشده ولی حس کردم ی مقدار خیلی کم ریخته شد اما نگاه کردم و دیدم چیزی نیس برای اطمینان هم پاکش کردیم اما الان چن روزه از زمان پریودیش میگذره ولی هنوز پریود نشده ایا امکان بار داری هست؟

  • profileپزشک اوما9 روز قبل

   سلام دوست عزیز. اگر مایع منی به واژن ورود پیدا کرده باشه حتی با وجود پرده بکارت امکان بارداری وجود داره و با پاک کردن شما نمی توانید مانع ورود اسپرم به رحم شود مخصوصا اینکه در روزهایی که احتمال بارداری بالاست، رابطه داشته اید. البته پریود نشدن دلایل مختلف زیادی داره و اغلب تاخیر 3 تا 5 روز در سیکل ها طبیعی است. بهتره از بی بی چک استفاده شود و در صورت رد بارداری چند روز دیگر هم صبر کنند تا پریود شوند، استرس و تنش میتونه عامل اصلی تاخیر در پریود باشه.

 • profileعلی همتی12 روز قبل

  سلام من اواخر ماه پیش ینی مهرماه با نامزدم رابطه داشتم رابطه آنچنان از جلو نداشتیم چون نمیخاسم پرده بکارتش آسیب ببینه قبله ازدواج اما حس کردم منیم روی آلت تناسلیش ریخت. داخل نه فقط روش. الان 12 روزه از تایم پریود شدنش که 8 آبانه میگذره اما پریود نشده هیچ دردیم نداره واقعا سردرگمم نمیدونم چیکار کنم اگه میشه راهنمایی کنین.

  • profileپزشک اوما11 روز قبل

   سلام دوست عزيز، اگر مايع مني به واژن ورود پيدا كرده باشه حتي با وجود پرده بكارت امكان بارداري وجود دارد، بهتره براي اطمينان كامل از بي بي چك استفاده كنيد. در صورت رد بارداري يك هفته صبر كنيد و انر پريود نشد، براي تجويز پروژسترون به پزشك مراجعه كنيد.

 • profileOmid shahriyari14 روز قبل

  • profileمحمد ملک14 روز قبل

   سلام.خسته نباشید.من و همسرم 1 ماه پیش روز پنج شنبه رابطه داشتیم و منی به طور کامل داخل ریخته شد اما 4 ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی دوتایی باهم مصرف کرد و دو هفته بعد پریود شد.هفته ی بعدش روز پنج شنبه یعنی دقیقا 16 روز پیش همین رابطه تکرار شد و منی به طور کامل داخل ریخته شد و دوباره قرص مصرف کرد.الان 16 روزه میگذره و هنوز پریود نشده همسرم! چکار باید کرد؟

   • profileپزشک اوما13 روز قبل

    سلام دوست عزيز، اول اينكه قرص اورژانسي نقل و نبات نيست كه بخواد زياد مصرف كنيد، استفاده از قرص اورژانسي تنها يكي دوبار در سال مجاز است. يك روش پيشگيري از بارداري مطمعن براي خود انتخاب كنيد. بعد از مصرف قرص ١٠ روز تا ٢ هفته بايد منتظر پريودي باشد و اگر از موعد پريود گذشته، از بي بي چك استفاده كنيد. اما بدليل استفاده از قرص اورژانسي زياد ممكنه تعادل هورموني بهم ريخته باشه و پريود با تاخير انجام بشه.

  • profileرویا معینی14 روز قبل

   سلام وقت بخیر
   من امروز بیبی چک گذاشتم و مثبت بوده اما بچه رو نمیخوام
   بچه کمتر از یک ماهشه
   میخواستم بدونم به چه پزشکی مراجعه کنم و آیا با سیاست جدید ممنوع نیست سقط کردن؟

   • profileپزشک اوما13 روز قبل

    سلام عزيزم، سقط جنين زير ١ ماه با دارو امكانپذيره، بهتره به پزشك متخصص زنان و يا ماما مراجعه كنيد و زير نظر پزشك سقط انجام بشه، در غير اينصورت ممكنه عارضه براي شما داشته باشد.

  • profileSina Sarabi15 روز قبل

   Salam man akhre sex ke lahzeye erza shodan bod vase jlogiri az bardari joda shodam vali kamel erza nashodam va meghdare kami az espermam omad ke pak kardam vali chon kamel erza nashodam mojadad sexamo edame dadam bade onam moghe erza shodan biron avordam vali alan yemah az perudi ghabli namzadam migzare va hanoz hata alaeme perudi ham nadare ehtemale bardari hast???

   • profileپزشک اوما15 روز قبل

    سلام دوست عزیز. اگر مایع منی با واژن تماس داشته احتمال بارداری وجود داره. بهتره اول از همه آزمایش بتا را انجام دهند تا از بارداری و یا عدم آن مطمعن شوید، سپس برای تجویز آمپول پروژسترون به پزشک مراجعه کنید. این آمپول باعث پریود شدن میشود. اما بدین معنی نیست که از بارداری جلوگیری میکنهم

  • profileFarzaneh Aghili16 روز قبل

   سلام خسته نباشید...من نامزدم و درست چهاردهمین روز چرخه قاعدگیم رابطه داشتم و احساس میکنم کمی از مایع منی داخل واژن ریخته شده ..از اونموقع پنج روز میگذره و من هیچ قرصی مصرف نکردم...میخواستم ببینم آزمایش بتا الان بارداری رو نشون میده یا نه و من برای جلوگیری از بارداری باید چیکار کنم؟

   • profileپزشک اوما15 روز قبل

    سلام عزیزم. در روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود داره، احتمال بارداری هم بالاست و شما حتما باید احتیاط کنید و یک روش پیشگیری از بارداری مناسب را برای خود انتخاب کنید. در موارد اورژانسی از قرص اورژانسی ضد بارداری استفاده کنید که البته یکی دوبار در سال بیشتر مجاز نیستید. قرص اورژانسی هم در اسرع وقت بعد از نزدیکی باید مصرف شود. در زودترین حالت هورمون بارداری 6 تا 7 روز بعد از تخمک گذاری در خون مادر ظاهر میشود.عجله نکنید تا موعد پریود صبر کنید و در صورت تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.

  • profileعلی دولتیاری16 روز قبل

   سلام. منو نامزدم تقریبا تو دهه ی اول ماه پیش (مهر) با هم نزدیکی باشتیم و نامزدم تا الان پریود نشده و نفخ معده زیادی هم داره به همراه دل درد. خودش میگه نشونه های قبل پریودیه و نگرانیم از اینکه چرا نشانه ی پریودی هست ولی خودش شروع نمیشه...
   پریشب ناخواسته با هم جدد نزدیکی داشتیم که من چند لکه قرمز دیدم اولش فکر کردیم پریود شده ولی دیدیم که نه... مثل خون آبه بود که خیلیم کم بود... الان چیکار باید کرد؟

   • profileپزشک اوما16 روز قبل

    دانیال عزیز، آمپول پروژسترون برای القا خونریزی و پریود شدن است اما اگر فردی باردار باشد و آمپول پروژسترون تزریق کند، باعث سقط جنین نمیشه و می توانند جنین را نگه دارند، یعنی مشکلی برای جنین ایجاد نمیکنه.

   • profiledanial sa16 روز قبل

    ینی با امپول پروژسترون از حاملگیش جلوگیری میکنه؟

   • profileپزشک اوما16 روز قبل

    سلام دوست عزیز. اگر مایع منی با واژن تماس داشته ، احتمال بارداری وجود داره. بهتره از بی بی چک استفاده کنند . اگر منفی شد، چند روزی صبر کنند و اگر پریود نشدند به پزشک مراجعه کنند تا آمپول پروژسترون برای پریود شدن تجویز شود.

   • profileعلی دولتیاری16 روز قبل

    و البته اینم اضافه کنم که سری پیش از کاندوم استفاده کردیم و تا جایی که من یادمه اصلا منی با واژن تماس نداشت

  • profileArezo Nik17 روز قبل

   سلام خانم دکتر
   من اخرین بار ۳۰ شهریور پریود شدم و ۱۰ آبان هم آزمایش خونم با بتای ۴۰۵۲ مثبت در اومد من صاحب دو فرزند دختر هستم و قصد ای وی اف برا پسر دار شدن داشتیم که ناخواسته باردار شدم الان قصد دارم آزمایش تشخیص جنسیت از روی خون و dna انجام بدم که حداقل تا هفته دهم باید صبر کنم در صورت عدم نتیجه دلخواه مجبور به سقطم 😔
   ایا امکان سقط جنین با داروهای گیاهی و روش طبیعی در هفته دهم بارداری وجود داره ؟
   لطفاً کمکم کنید وضعیت روحی مناسبی ندارم

   • profileپزشک اوما16 روز قبل

    سلام آرزو جان. حتما برای سقط جنین با پزشک متخصص مشورت کنید و به هیچ عنوان سرخود داروهای گیاهی و یا قرص مصرف نشود، چون قصد بارداری مجدد دارید و دوتا زایمان داشتید باید خیلی احتیاط کنید که به رحم آسیبی نرسد.

  • profiledanial sa17 روز قبل

   سلام دکتر خسته نباشید
   من با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم ولی 4-5 دیقه شد همش و ارضا نشدم از نظر خودم ولی جلوی التم خیس بود ک برای راحتی رابطه ترشح میشه و بقیه رابطه رو از مقعد یا همون از پشت ادامه دادم و اونجا بعد از 20 دقیقه تقریبا ارضا شدم فقط و تنها چیزی ک برای جلوگیری از زود ارضایی مصرف کردم 1 ساعت قبل از رابطه قرص جنسینگ خوردم و اصلا هم بنظر خودم ب جلو ابی ریخته باشم ولی دوس دخترم میگه که من متوجه شدم ک اب ب جلو ریخته شده و من فردای اونروز براشون قرص اورژانسی اووسیز 0.75 گرفتم که فقط تونست یدونشو مصرف کنه از بس اورد بالا گفت ک دومی رو نمیخوره حالا بعد از یک هفته از رابطه میگه سر گیجه دارم خواستم ببینم نظر شما چیه خوددمم گیج شد ممنون میشم اگر جوابمو بدید زود

   • profileپزشک اوما17 روز قبل

    سلام دوست عزیز
    در انزال اول پیشاب حاوی اسپرم نیست و باعث حاملگی نمیشود اما در انزال های بعدی ممکنه اسپرم قبل بهمراه پیشاب شسته و خارج شود. اگر مایع منی با واژن تماس داشته باشد حتی با وجود پرده بکارت احتمال بارداری وجود داره، قرص اورژانسی باید درست مصرف شود تا اثربخشی داشته باشه. قرص لونژیل 0.75 را باید یکعدد در اسرع وقت و 12 ساعت بعد یکی دیگر را مصرف کرد. اگر 2 ساعت بعد از مصرف استفراغ کردند، باید مجدد مصرف شود.اگر نزدیکی در روزهایی بوده که احتمال بارداری پایینه یعنی با روز تخمک گذاری فاصله داشته است، احتمال بارداری ضعیفه!!سرگیجه و سایر علائم ممکنه تلقینی باشه ، بهترین کار این است تا موعد پریود صبر کنید و با تاخیر چند روزه در پریود از بی بی چک استفاده کنید.

   • profiledanial sa17 روز قبل

    سز گیجه و هم حالت تهوع داره

  • profileazade azadi20 روز قبل

   سلام ببخشید یکی از دوستانم رابطه داشته با نامزدش و از رابطه مقعدی بوده و این امکان وجود دارد که مقداری از آب نامزد به داخل واژن رفته باشد و بعد از 24 ساعت لکه بینی مشاهده شده و دوستم ترسیده و قرص ضد بارداری اورژانسی دوز 1.5 مصرف کرده احتمال بارداری برای دوستم وجود دارد ؟

   • profileپزشک اوما19 روز قبل

    سلام عزيزم، رابطه مقعدي به خودي خود باعث حاملگي نميشه چون مايع مني داخل مقعد خالي ميشه كه راهي به واژن نداره، اما اگر مقداري از اين مايع با واژن تماس پيدا كنه اجتمال بارداري هست، دوست شما قرص اورژانسي مصرف كرده كه با مصرف دارو احتمال بارداري خيلي بعيده!!

  • profileShima Imani20 روز قبل

   سلام.من و همسرم برای جلوگیری از کاندم استفاده میکنیم.الان۶ روز از تادیخ پریودیم گذشته اما هنوز پریود نشدم.احتمال بارداری وجود داره تو این شرایط؟

   • profileپزشک اوما19 روز قبل

    سلام شيما جان، اغلب تاخير ٣ تا ٥ روز در پريود طبيعيه، اما گاها احتمال بارداري با استفاده از كاندوم وجود داره ، اگر يكي دو روز آينده پريود نشديد از بي بي چك استفاده كنيد.

  • profileZahra Moradi22 روز قبل

   سلام دکتر
   من در روز ششم پریودی با نامزدم رابطه کنترل نشده داشتیم و نگرانم ک پس اب نامزدم باعث بارداری بشود
   و رابطه سطحی بوده
   و من الان هفته سوم بعد از رابطه است از سه روز بعدش حالت تهوع داشتم
   نگرانم که باردار باشم
   چه روشی پیشنهاد میکنید که احتمال بارداری صفر شود

   • profileپزشک اوما21 روز قبل

    سلام زهرا جان، اگر پریود های منظم داری و 28 روزه ، روز 6 پریودی احتمال بارداری برای شما پایینه، دوم اینکه خود پیش آب حاوی اسپرم نیست اما ممکنه در انزال دوم اسپرم های قبلی با پیش آب خارج شود. نگران نباش احتمال بارداری خیلی ضعیفه، بهتره که تا موعد پریود صبر کنید و اگر چند روز تاخیر در پریود داشتید از بی بی چک استفاده کنید.

  • profileپونه تاجیک24 روز قبل

   با سلام و وقت بخیر
   من چند روز پیش که قبل و بعد تخمک گذاریم بود چندبا با همسرم رابطه داشتم ولی تو هیچ کدوم منی داخل و نزدیک واژن نریخت. از قرص مارولون هم منظم استفاده میکردم ولی تو اون روزا یکیش جا موند و نمیدونم کدوم روز بود ولی سریع مصرفش کردم. دو روز بعد از تخمک گذاری هم لونژیل 1.5 خوردم. و الان هم مارولون رو دارم ادامه میدم. ولی هنوز استرس دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • profileپزشک اوما22 روز قبل

    پونه جان قرص مارولين بعنوان يك روش پيشگيري از بارداري استفاده ميشود كه بايد سر وقت و درست مصرف شود، نيازي به قطع كردن قرص ها نيست، روش عقب كشيدن روش مناسبي براي جلوگيري از بارداري نيست و امكان خطا وجود دارد، بهتره روش مطمعن تري را انتخاب كنيد.

   • profileپونه تاجیک23 روز قبل

    واقعا ممنونم. خیالم رو آسوده کردید. ولی می خوام ازتون بپرسم اینکه بعد از لونژیل دارم مارولین رو ادامه میدم اشکالی نداره؟ و اینکه کلا روش عقب کشیدن چقدر قابل اعتماده؟

   • profileپزشک اوما24 روز قبل

    سلام پونه جان، نگران نباشيد، احتمال بارداري تقريبا صفر است. قرص مارولون در صورت فراموشي یک یا دو نوبت نیازی به مصرف قرص اضافه نیست. اما در مورد قرص لونژيل بهتره در اولين فرصت از رابطه جنسي مشكوك استفاده شود تا اثردهي مطلوب داشته باشد. شما فقط مجازيد در سال يكي دوبار از قرص استفاده كنيد.

  • profileسميرا حسيني25 روز قبل

   سلام.پريودي منظمي داشتم با سيكل ٣٠روزه. شهريور پريوديم ١هفته عقب افتاد و ١هفته بعد آن در مهر نزديكي مشكوك داشتم.قرص استفاده نكردم ولي بيبي چك دوبار جواب منفي داد اما گاهي دل درد دارم و هنوز هم پريود نشدم.امكان بارداريم هست؟ لازمه كه ازمايش بدم؟

   • profileپزشک اوما22 روز قبل

    عزيزم براي اطمينان كامل ابتدا يك آزمايش بتا انجام بشه، سپس ميتونيد براي تجويز آمپول پروژسترون به پزشك مراجعه كنيد كه اين آمپول باعث پريود شدن شما ميشه، در مجموع احتمال بارداري ضعيفه!!

   • profileسميرا حسيني24 روز قبل

    ممنون از پاسخگوييتون. ٣هفته و ٤هفته بعد از نزديكي از بيبي چك استفاده كردم. دل درد،سردرد دارم و اشتهامم زياد شده.

   • profileپزشک اوما24 روز قبل

    سلام سميرا جان، چه زماني از بي بي چك استفاده كرديد؟؟ اگر پريودتان عقب افتاده و بي بي چك منفي است نيازي به آزمايش بتا نيست و بارداري رد ميشه اما اگر بعد از رابطه از بي بي چك استفاده كرديد، بهتره مجدد از آن استفاده كنيد يا آزمايش بتا دهيد.

  • profileMahdis Khyri27 روز قبل

   سلام خسته‌نباشید.من در این ماه سه بار از قرص ld اورژانسی استفاده کردم در دوبار اولش بعد از دو روز خونریزی کمی داشتم ولی در بار سوم بعد از مصرف قرص ک الان یک هفته میگذره خونریزی نکردم و عادت ماهانه هم ک قبلا همیشه سر موقع بود اندازه ۸ روز عقب افتاده .
   ایا عقب افتادن پریودم بخاطر قرصه ؟یا باید تست بارداری‌بدم ؟؟؟؟؟

   • profileپزشک اوما24 روز قبل

    سلام مهدیس جان. چرا اینقد قرص اورژانسی مصرف کردید، مگه نقل و نباته شما تنها مجاز به استفاده یک یا دوبار از این قرص ها در طول سال هستید، پس ابتدا یک روش مناسب پیشگیری انتخاب کنید. با مصرف درست قرص احتمال بارداری تقریبا وجود نداره، با این همه قرص هورمون ها بهم ریخته و ممکنه تا چند دوره این بی نظمی ادامه دار باشه.

  • profileshadi nouri28 روز قبل

   سلام خانوم دکتر توروخدا کمکم کنید
   من 15 روز پیش رابطه داشتم که مطمئنم منی وارد بدنم نشده ولی نمیدونم پیشاب وارد شده یا نه
   الان 3-4 روز از زمان پریودم گذشته دیروزم که 14 روز از اون رابطم میگذره از بیبی چک استفاده کردم ولی جوابش منفی بود البته دیروز دوباره رابطه جنسی داشتم که بعدش قرص اورژانسی اووسیز رو خوردم ولی تا الان نه تنها پریود نشدم بلکه علائمشم ندارم فقط از دیروز بع بعد هرازگاهی زیر دلم درد میگیره میخاستم بدونم خدای نکرده من حامله هستم یا نه؟ توروخدا جواب بدید دارم دیوونه میشم

   • profileپزشک اوما27 روز قبل

    سلام شادی عزیز

    در صورتیکه در رابطه پیشین تنها یکبار رابطه داشتید، و پیشاب مربوط به آن می باشد، احتمال بارداری بسیار ضعیف است
    به دلایل هورمونی مختلفی امکان اینکه پریود شما عقب افتاده باشد هست، ولی برای اینکه اطمینان حاصل کنید بهتره یک تست خون بتا hcg انجام دهید تا بتوان دقیق تر نظر داد

  • profileShr Esmحدود 1 ماه قبل

   سلام خسته نباشید..من ۲ روز بعداز اتمام پریودیم رابطه داشتم..روش جلوگیریمم کاندومه..مطمئن بودم منی وارد نشده ولی منه دیوونه همینجور دوتا ld خوردم ۱۲ ساعت بعد هم دوتا..۸ روز بعدش لکه بینی قهوه ای داشتم..الان ۱۱ روز میگذره هنوز ادامه داره..ولی خیلی کمههه..دارم از ترس میمیرم..من پریودیام منظم بوده..درواقع ۳۰ باید پریود شم؟امکان داره پریود نشم؟باردار باشم؟راهنماییم کنید😔

   • profileپزشک اوما28 روز قبل

    عزیزم زمانی که بتا منفی میشه احتمال بارداری صفره، لکه بینی یا پریود نامنظم بعد از مصرف قرص طبیعیه و ممکنه تا چند روز لکه بینی داشته باشید.

   • profileShr Esm30 روز قبل

    دیشب ازمایش بتا دادم منفی بود.. ..الانم یکم خونریزیم نسبت به دوسه روز پیش بیشتر شده..زیاد نه ولی نسبت به لکه بینی هام بیشتره..احتمال داره پریودی باشه؟ممکنه بعد مصرف قرص خونریزی کم باشه..اخه امروز موعدم بوده شکم درد پریودی دارم..به خاطر همین.. ممنون میشم جواب بدید

   • profileپزشک اوما30 روز قبل

    سلام عزیزم. مراقب باشید که قرص اورژانسی نباید دایم مصرف شود و شما مجاز به استفاده یک یا دوبار در سال هستید. قرص اورژانسی زمانی اثر میکنه که درست و سر زمان مناسب مصرف شود. روش مصرف آن 4 عدد قرص LD در اولین فرصتو 4 عدد دیگر 12 ساعت بعد باید مصرف شود. اگر مایع منی داخل واژن ریخته نشده، احتمال بارداری صفره. نگران نباشید لکه بینی بدلیل مصرف قرص اورژانسی بوده ممکنه در پریود شما هم بی نظمی ایجاد شود. اگر چند روز تاخیر داشتید از بی بی چک استفاده کنید.

  • profileParisa Akbari1396/07/27

   سلام .
   من بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم و از هفته بعدش دچار لک قهوه ای شدم که الان ده روزه ادامه داره،آیا احتمال بارداری وجود داره؟

   • profileپزشک اوما30 روز قبل

    سلام عزیزم. زمانیکه قرص اورژانسی درست و سر زمان مصرف شود احتمال بارداری بعیده، لکه بینی به دلیل مصرف قرص اورژانسی بوده است.

   • profileمینو نیکی نژاد1396/07/27

    سلام عزیزم من ماهه گذشته همینجوری شده بودم تاریخ پریود اصلیم پریود شد.نگران نباش

  • profileنغمه ملک1396/07/25

   سلام خسته نباشید
   من دو روز پیش بمدت یک ساعت خونریزی خیلی کمی داشتم و دوبار از امروز صبح خونریزیم شروع شد ولی باز هم خونریزیم خیلی کم هست تا حالا این اتفاق برام نیفتاده بود. نمیدونم نشانه بارداری هست یا عوارض لیزر موهای زائد

   • profileپزشک اوما1396/07/25

    سلام نغمه جان. لیزر موهای زاید باعث اختلالات هورمونی و خونریزی شما نمیشود. اگر اقدام به بارداری کرده اید، بهتره تست بتا بدهید. اگر منفی بود تداخلات هورمونی باعث برهم زدن نظم پریود میشود که اگر در سیکل های بعدی هم به همین صورت بود، بهتره برای انجام سونو و بررسی هورمونی به پزشک مراجعه کنید.

  • profileMonir Haji1396/07/23

   سلام من حدودا 10 روز پس از پریودی نزدیکی مشکوک داشتم و پس از حدود 7 یا 8 ساعت از نزدیکی دو عدد قرص لوونورژسترول خوردم ولی حدود 4 ساعت بعد حالت تهوع داشتم و استفراغ کردم البته حالت تهوعم به دلیل مصرف قرص ها نبود.
   با این شرایط آیا احتمال بارداری وجود داره؟

   • profileپزشک اوما1396/07/25

    سلام عزیزم. قرص اورژانسی درست و به موقع مصرف شده بنابراین احتمال بارداری بعیده!! اگر تا 2 ساعت بعد از مصرف قرص استفراغ کنید باید مجدد قرص مصرف شود که شما 4 ساعت بعد بوده است. احتمال بارداری ضعیفه

  • profileمینو نیکی نژاد1396/07/23

   سلام.من 1روزبعد از اتمام پریود رابطه بدون دخول داشتم برای محکم کاری همون لحظه 2عدد قرص لونژیل0.75خوردم 4روز بعدش دوباره معاشقه داشتم که اعدد قرص لونژیل1.5خوردم 10روز بعدش به مدت 3روز لکه بینی قهوه ای داشتم الان 20روز از رابطم میگذره هنوز پریود نشدم.ترشح سفید چسبنده دلیلش چیه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

   • profileمینو نیکی نژاد1396/07/23

    ممنون از راهنماییتون خانم دکتر.مایع منی رو وازن نریخت ولی ترسیدم پیش آب به واژنم خورده باشه.پس دلیل پریود نشدنم قرصه.همش نگران بودم ترشح واسه بارداری باشه

   • profileپزشک اوما1396/07/23

    سلام مینو جان، قرص اورژانسی را باید فقط سالی یکی دوبار استفاده نکرد، نه اینکه در یک سیکل پریود دوبار از قرص استفاده کنید. نحوه مصرف درست و سر زمان بوده و امکان بارداری وجود نداره. بطور کلی اگر مایع منی روی واژن ریخته شود حتی دخول نداشته باشید و یا با وجود پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد، که اولا شما یک روز بعد از پریودتان رابطه داشتید که هر سیکل منظم 28 روزه دارید، در این روز احتمال بارداری ضعیف است و دوم اینکه قرص اورژانسی مصرف کردید، پس احتمال بارداری وجود بعیده.اغلب تا دو هفته بعد از قرص لکه بینی یا خون مشاهده میشود، اما بدلیل مصرف زیاد قرص ممکنه یکی دو دوره پریود شما نامنظم شود. ترشحات اگر بدبو هست و همراه با بوی بد ممکنه نشانه عفونت باشد.

  • profileNajme 11396/07/20

   سلام خانم دکتر من حدود 1 ماه قبل نزدیکی داشتم که همون موقع بلافاصله یه قرص 1.5 استفاده کردم و فرداشم یکی دیگه .الان چند روزه از پریودیم میگذره اما پریود نشدم البته سر موعد خودش یه مقداری خون اومد ولی قطع شد .بیبی چک هم دوبار استفاده کردم خط دوم یه حاله کم رنگی نشون میده .ینی باردارم؟؟

   • profileپزشک اوما1396/07/20

    سلام عزیزم. مصرف یکعدد قرص اورژانسی لونژیل 1/5 کافی است. اغلب اگر قرص درست و سر موقع مصرف بشه، احتمال بارداری بعیده!! اما چون بی بی چک یک خط کمرنگ رو نشون داده، آزمایش بتا را انجام دهید.

  • profileپریناز الماسی1396/07/18

   سلام خانوم دکتر من سه روز بعد پریودیم نزدیکی داشتم ومایع من شده وارد واژن شد . بلافاصله بعدش ۲ تو قرص خوردم و ۱۲ ساعت بعدم دوتا ولی بعد ۶ ساعت باعث شد حالت تهوع بگیرم و فرداش هر ۱۲ ساعت ۲ تاقرص hdمصرف کردم احتمال حاملگی وجود داره؟

   • profileپزشک اوما1396/07/20

    سلام پریناز جان، با مصرف درست و سرزمان قرص ضدبارداری اورژانسی، احتمال بارداری تقریبا صفر است. بعد از مصرف قرص اگر دوساعت بعد حالت تهوع داشتید و استفراغ کردید، مجدد قرص مصرف شود. بعد از 6 ساعت نیاز مجدد به مصرف دارو نیست. روش مناسب پیشگیری از بارداری را انتخاب کنید. زیرا در سال یکحی دو بار بیشتر نمیشه قرص اورژانسی مصرف کرد.

  • profilezahra mohamadi1396/07/18

   ممنونم ازتون دکتر...
   راستش همسرم قبل از انزال چند دقیقه قبل از کاندوم استفاده کرد...خب یعنی با وجود اینکه دوبار هم پریود شدم و دیگه رابطه ای هم نداشتم ،احتمال بارداری وجود نداره؟؟گفتم که حالت تهوع دارم و شکمم ورم کرده و گاهی اوقات هم تکرار ادرار دارم.من چیکار کنم؟؟تورو خدا بگید؟؟یعنی باردار نیستم؟پس شکمم چرا ورم کرده.خواهش میکنم دوباره به سوالم جواب بدید...
   ممنونم ازتون

   • profileپزشک اوما1396/07/20

    سلام زهرا جان، وقتی شما پریود میشوید یعنی دیواره رحم فرو ریخته و هیچ بارداری رخ نداده است. دوبار بعد از رابطه پریود شدن یعنی شما باردار نیستید. ورم شکم، حالت تهوع ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه که برای خانم ها یکی از دلایل اصلیش نفخ شکم است.

  • profilezahra mohamadi1396/07/17

   سلام خانوم دکتر.
   من 16مرداد با همسرم رابطه داشتم و به طور طبیعی جلوگیری کردم و قرص مصرف نکردم و آب منی داخل واژنم نریخت و بعد از اون هم همسرم به سفر رفتن و تا الان رابطه ای نداشتیم.من پریودیم نامنظمه و 3شهریور با مصرف زعفرون پریود شدم و خونریزی پیدا کردم و بعد از اون تقریبا 25شهریور حالت تهوع و یبوست داشتم و بازهم 31شهریور پریود شدم البته باز هم قبلش زعفران مصرف کرده بودم.مقدار خونریزی هم کم نبوده و مثل همیشه بوده و 22روز بعد از رابطه امون هم بی بی چک استفاده کردم و منفی شد.)اول صبح(
   الان کمی حالت تهوع دارم و شکمم هم ورم کرده و آیا باردارم؟؟؟یا مال استرس مربوط به درس هم میتونه باشه و یا مال مصرف کاپوچینو هست؟؟
   خانوم دکتر خواهش میکنم راهنمایی کنید الان واسه ی بارداری زوده.ممنونم

   • profilezahra mohamadi1396/07/18

    حتی اگر پیش آب هم داخل واژن ریخته شود .وبعدش هم دوبار پریود شده باشم.بازم احتمالش صفره؟؟؟

   • profileپزشک اوما1396/07/18

    سلام زهرا اگر مایع منی داخل واژن ریخته نشود. احتمال بارداری صفر است، نگران نباشید.اگر بی نظمی پریود ادامه دار بودبهتره به پزشک مراجعه کنید تا از هورمونی وکیست چک شود.

  • profilezinat m1396/07/16

   با سلام میخوام بدونم این گیاهان دارویی که گفتین برای سقط مثلا سنبل خطایی چند روز و چطوری باید مصرف بشه و چند روز طول میکشه که جواب بگیریم..
   و اینکه کدوم یکی سریع تر جواب میده؟

   • profileZahra pari1396/07/15

    سلام خانم دکتر من دو روز دارو های گیاهی مصرف کردم اخرین بار۱مهر پریود شدم وتا۵مهر ادامه داشت الان بعد از مصرف داروهای گیاهی خونریزی دارم امکان داره حامله شده باشم وجنین سقط شده باشه؟؟؟یا اینکه تاثیر دارو های گیاهی باعث خونریزی شده؟؟؟پریودم هم منظم بوده همیشه امروز خونریزی پیدا کردم

    • profileZahra pari1396/07/16

     ممنونم خانم دکتر

    • profileپزشک اوما1396/07/16

     سلام زهرا جان. خونریزی شما ادامه دار است؟شما گیاهان قاعده آور استفاده کردید که باعث جلو انداختن خونریزی پریود میشود. احتمال بارداری برای شما ضعیف بوده. در حال حاضر پریود شدید و دیگر احتمال بارداری صفر است.

   • profiles.m s.m1396/07/14

    سلام خانوم دکتر
    من کیست تخمدان دارم و یک ماهو نیم هست ک قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم.تازه نامزد کردم و حدود یک هفته پیش با نامزدم برای اولین بار نزدیکی بدون دخول داشتم و هنوز باکره ام.مطمئن نیستم ک منی نامزدم روی واژنم ریخته باشه اما چند روزی هست احساس حالت تهوع دارم نمیدونم این ب دلیل باردار شدنم هست یا اینکه وسواس گرفتمو میترسم باردار باشم.بنظر شما اینا از عوامل بارداری هست؟باوجود مصرف قرص امکان بارداریم وجود داره؟از کجا متوجه بشم حامله ام یا نه؟از الان این خوراکی ها رو بخورم مثل زعفرونو دارچین خوبه؟ آخر هفته باید پریود بشم اگه پریود بشم ینی دیگه مطمئن باشم باردار نیستم؟خانوم دکتر من هنوز تازه نامزد کردمو هیچ اطلاعاتی ندارم تو رو خدا ب سوالام ج بدین خیلی میترسم ک حامله باشم جلوی دوتا خانواده ها خیلی زشته ماهنوز فقط صیغه مدت دار خوندیم😣

    • profiles.m s.m1396/07/16

     ممنون از جوابتون خانوم دکتر عزیز❤

    • profileپزشک اوما1396/07/16

     سلام عزیزم. اگر مایع منی روی دستگاه تناسلی ریخته شود، حتی با وجود پرده بکارت احتمال بارداری وجود دارد. اما داروی دیان یا همان سیپروترون کامپاند برای جلوگیری از بارداری در خانم هایی که مشکلات هورمونی و یا تخمدان پلی کیستیک دارند، توصیه میشود که اگر درست و سر زمان مصرف شود مانع بارداری میشود. عزیزم اگر داروها رو درست مصرف کرده باشی احتمال بارداری بسیار ضعیف است. اگر پریود شوید یعنی بارداری اتفاق نیافته است. اما چون استرس و نگرانی داشتی ممکنه چند روز تاخیر در پریود داشته باشی.

   • profileZahra pari1396/07/14

    سلام خانم دکتر سوالم رو در این قسمت بصورت کامل میپرسم که شما متوجه بشین و من پاسخ کاملی رو بگیرم....من در ۱مهر پریود شدم و پریود قبلم۳شهریور بوده وسیکل۲۸ روزه دارم و پریود منظمی دارم...مدت زمان پریودم ۵روزه هست و روز های اول خونریزی شدید ودو روز اخر نرمال هست...و تخمک گذاریم اگر اشتباه نکنگ ۱۲تا۱۸مهر صورت میگیره و من در ۸مهر یعنی ۶روز قبل وسه روز بعد از پریودم باهمسرم نزدیکی داشتم از اونجایی که من کیست دارم قبل از نزدیکی قرص جلوگیری از بارداری یاز رو مصرف کردم وبعد از نزدیکی هم بلافاصله یک عددقرص خوردم چون تازه ازدواج کردم جلوگیری اورژانسی و سایر جلوگیری ها رو بلد نیستم مایع منی وارد واژنم شد وبلافاصله اون رو شستم و امروز که ششمین روز از نزدیکی من بود من برای ازمایش به بیمارستان رفتم ومنفی بود ولی بهم گفتن برای اطمینان ازمایش بتا بدم که فردا قرار هست برم ایا بنظر شما من باردار هستم؟؟؟؟؟و جواب ازمایش من درست در میاد فردا؟؟؟وقابل اطمینان هست؟؟؟؟لطفا روش های جلوگیری قابل اطمینان رو بگین؟؟؟؟من و همسرم پسر خاله و دختر خاله هستیم وکم خونیم وهمسرم تالاسمی خیلی خفیف داره واجازه ی بارداری رو نداریماز طرفی امادگی بارداری رو ندارم چیکار کنیم؟؟؟؟؟سپاسگذارم از موهبتتون وپاسخگویتون....

    • profileپزشک اوما1396/07/14

     زهرا جان چرا شما اينقد نگراني! همانطور كه در سوال قبل گفتم اگر هميشه سيكل شما منظم بوده، احتمال بارداري بسيار ضعيف است، زيرا نزديكي در روزي بوده كه احتمال بارداري براي شما پايين بوده است. آمپول سه ماهه ضدبارداري، كاندوم و اي يو دي و ... از روش هاي جلوگيري از بارداري هستند، كه پزشك با توجه به شرايط شما يكي را پيشنهاد ميدهد.آزمايش لزومي نداره، اما اگر خيلي نگراني يك هفته ديگه انجام دهيد.

   • profileZahra pari1396/07/14

    سلام من سه روز بعد از پریودم یا هم دوروز نزدیکی داشتم ومایع منی وارد واژنم شد وبلافاصله یک عذ قرص یاز خوردم وقبل از نزدیکی هم به علت کیست خورده بودم شب بعدشم خوردم احتمال بارداری وجود داره؟؟؟

    • profileپزشک اوما1396/07/14

     سلام زهرا جان، بستگي به دوره پريود شما دارد، سيكل پريودي شما چند روزه است؟ منظم است يا نامنظم؟ زماني كه دوره پريود كوتاه باشه و طول دوره خونريزي زياد، ممكنه چند روز بعد از پريود هم احتمال بارداري وجود داشته باشد.در اين مواقع بهتره از قرص اورژانسي استفاده كنيد. قرص هاي ضدبارداري معمول هم بايد از روز ٥ پريود شروع به مصرف شود تا بسته٢١ تايي تمام بشه. هر روز سرساعت معين بايد دارو مصرف شود. در اين صورت است كه قرص ها ميتونند جلوي بارداري را بگيرند.همچنين اگر ماه اول است كه از قرص ضدبارداري استفاده ميشود بايد از روش ديگر مانند كاندوم استفاده كرد.

   • profileZahra pari1396/07/14

    سلام من سه روز از پریودم گذشته بود که نزدیکی داشتم ومایع منی به داخل واژن ورود پیدا کرد و بلافاصله بعدش یک عدد قرص یاز خوردم...از اونجایی که من کیست دارم قبل از نزدیکی هم خورده بودم و شب بعدش هم دوباره اگه اشتباه نکنم خوردم...احتمال بارداری وجود داره؟

    • profileپزشک اوما1396/07/14

     زهرا جان ، اگر هميشه سيكل شما منظم بوده، احتمال بارداري بسيار ضعيف است، زيرا نزديكي در روزي بوده كه احتمال بارداري براي شما پايين بوده است. برای یکی دو هفته دیگه اپلیکیشن اوما آماده میشه و روزایی که احتمال بارداری و دارید براتون مشخص میکنه. هورمون بتا بارداري ، در زودترين حالت ، هورمون بتا ٧ روز بعد از تخمك گذاري در خون مادر ظاهر ميشود كه گاهي هم با گذشت دو هفته مشخص ميشود، نگران نباشيد احتمال بارداري شما خيلي كم است.

    • profileZahra pari1396/07/14

     خانم دکتر دوره پریود من همونطور ک گفتم پنج روزه و سه روز اول شدید و روز های اخر نرمال هست...من سه روز بعد از پریودم باهمسرم نزدیکی داشتم والان ۶ روز میگزره ازمایش دادم ولی بتا نبود منتهی جواب ازمایشم منفی بود امکان داره فردا ازمایش بتا بدم باز هم متفی بشه ب علت کوتاهی دوره نزدیکی همونطور ک عرض کردم من ۶ روز میگزره و بلافاصله مایع منی رو از واژن بیرون و قرص یاز رو مصرف کردم منتهی یک عذ قرص و طریقه ی استفاده ی قرص اورژانسی رو بلد نبودم من تازه ازدواج کردم

    • profileZahra pari1396/07/14

     سلام خانم دکتر سیکل دوره پریود من ۲۸ روزه و منظم هست ماه قبل ۳شهریور ۱مهر پریود شدم و۵ روزه هست پریودم با این وجود خانم دکتر احتمال بارداری در مت وجود داره؟؟؟

    • profileپزشک اوما1396/07/14

     سلام زهرا جان، بستگي به دوره پريود شما دارد، سيكل پريودي شما چند روزه است؟ منظم است يا نامنظم؟ زماني كه دوره پريود كوتاه باشه و طول دوره خونريزي زياد، ممكنه چند روز بعد از پريود هم احتمال بارداري وجود داشته باشد.در اين مواقع بهتره از قرص اورژانسي استفاده كنيد. قرص هاي ضدبارداري معمول هم بايد از روز ٥ پريود شروع به مصرف شود تا بسته٢١ تايي تمام بشه. هر روز سرساعت معين بايد دارو مصرف شود. در اين صورت است كه قرص ها ميتونند جلوي بارداري را بگيرند.همچنين اگر ماه اول است كه از قرص ضدبارداري استفاده ميشود بايد از روش ديگر مانند كاندوم استفاده كرد.

   • profileAtena Afsali1396/07/04

    سلام خانوم دکتر ، خسته نباشید ، من یک هفته قرص مارولین میخوردم مرتب ، وقتی رسید ب هفته ی دوم با نامزدم رابطه داشتم ، دخول نداشتم اما التش با واژنم تماس داشته ، میخواستم بدونم احتمال بارداری چقدره ، ممنونم

    • profileپزشک اوما1396/07/05

     سلام آتنای عزیز
     در طول مصرف قرص مارولین احتمال بارداری بسیار ضعیف است و درصورتیکه مایع منی به درون واژن راه نیابد و دخول صورت نگرفته باشد بارداری با تماس صورت نمیپذیرد

   • profileMahdis Khyri1396/06/29

    سلام خسته نباشید .من بعد از پایان پریودم(روز ۷ پریود) با نامزم رابطه داشتم و چندین بار ایشون داخل واژنم ارضا شدن بعد از رابطه دو قرص ld مصرف کردم .میخواستم بدونم بازم امکان حاملگی هست با توجه به اینکه اواخر پریود بود؟؟؟؟؟ممنونم

    • profileپزشک اوما1396/06/29

     سلام عزیزم. تمک گذاری در پریود منظم در اواسط سیکل پریودی انجام میشه و تخمک 24 ساعت بیشتر زنده نیست. در اواخر پریود یا بعد از آن احتمال بارداری وجود ندارد یا بسیار ضعیف است. اما قرص LD اگر بصورت پیشگیری اورژانسی مصرف میشود باید 4 عدد بلافاصله بعد از رابطه جنسی مشکوک و 12 ساعت بعد نیز 4 عدد مصرف شود. مصرف قرص های اورژانسی برای اثرگذاری درست باید درست مصرف شود.

   • profileMonir Haji1396/06/27

    سلام من یک روز بعد از اتمام پریود رابطه داشتم هیچ دخولی انجام نگرفت اما مایع منی با بدنم تماس داشت الان حدود 22 روز هست ک میگذره و من باید پریود بشم ولی هنوز نشدم یعنی یک روز هست تازه ک پریودم عقب افتاده
    چقدر احتمال بارداری با این شرایط هست؟

    • profileپزشک اوما1396/06/27

     سلام عزیزم ، یک روز بعد از پریود تخمکی وجود ندارد که شما باردار شوید. اما اگر در اواسط سیکل و نزدیک روز تخمک گذاری رابطه داشتید و مایع منی با دستگاه تناسلی تماس پیدا کنه، احتمال بارداری وجود دارد. چند روز عقب و جلو انداختن پریود طبیعی است و گاها در برخی سیکل ها دیده میشود.

   • profileZ Zz1396/06/26

    سلام خسته نباشید...ببخشید من قاعدگی منظمی دارم سیکل32روزه....و روز26سیکلم یعنی6روز مانده به پریودیم بانامزدم رابطه داشتم ان هم درحد تماس التها بهم و برخورد داشتن باهم.و ارضاهم شدن اصلا اب منی باهام تماسی نداشت در دستمال خالی شد...اما چنجا خوندم تماس التها ممکنه پیشاب باعث بارداری بشه درحین تماس واقعا امکانش هس؟؟؟باتوجه ب اینکه 6روز مونده ب پریودیم تخمک زنده وجود داره؟؟؟من چن ساعت بعدش ازترس4تا ال دی خوردم اما نمیدونستم باید12ساعت بعد خورد20ساعت بعد چهارتا دیگه روخوردم اشکالی داره؟؟؟الان فردا باید پریود شم درد پریودی دارم اما ترشحم خیلی زیاد شده خیلی استرس دارم فردا. پریود نشم... اگ پریود شم دیگ باردارنیسم.؟؟؟

    • profileپزشک اوما1396/06/26

     سلام عزیزم. اگر سیکل منظم دارید، امکان بارداری در روز های آخر سیکل تقریبا صفر است زیرا تخمک در اواسط سیکل آزاد میشود و 24 ساعت بیشتر زنده نیست. مایع پیشاب حاوی اسپرم نمی باشد یعنی باعث حاملگی نمی شود اما ممکنه اسپرم ناشی از اتزال قبلی در میزراه مانده باشه و همراه این مایع خارج شود و باعث بارداری شود. قرص اورژانسی اول از اینکه نیاید یکی دوبار بیشتر در سال استفاده بشه ، پس روش مطمعن تری رو برای پیشگیری انتخاب کنید . خوردن قرص ال دی خودش باعث عقب و جلو شدن پریود میشه. اما حداکثر 14 روز بعد از مصرف قرص باید پریود شوید.

   • profileالنا الف1396/06/14

    سلام وقتتون بخیر.عذر میخوام من معمولا دوره های قاعدگیم 27 روزه بودن.تا اینکه بدون هیچ رابطه ای،2 هفته بعد از پاک شدن اخرین پریودم دوباره پریود شدم.سونو که رفتم گفتن بخاطره تنبلیه تخمدان و افزایش بیش از حد ضخامت دیواره ی رحمه.دقیقا 4 روز بعد از پاک شدنم از همین پریودی که گفتم زودتر بود،رابطه داشتم و منی وارده مهبلم شد.متاسفانه بخاطره مشکله معدم قرصا رو غلط خوردم 8 ساعت بعد ازرابطه 4 قرصال دی و 24 ساعت بعد 2 قرصه ال دی خوردم.دقیقا یک هفته بعد خونریزی کردم اول شک داشتم که نکنه بخاطره لانه گزینی باشه ولی امروز روزه سوممه و درست مثله پریودامه فقط دردم کمتره و حجم خون هم به نسبته بقیه ی پریودام کمتره ولی نه خیلی کم.دوره های پریودمم 5 روزست.این بهم خوردن قاعدگی برای چیه؟اصلا قاعدگیه یا نشونه ی لانه گزینیه؟احتماله بارداری وجود داره؟ممنون میشم پاسخ بدید

    • profileپزشک اوما1396/06/16

     النا جان، خونریزی و لکه بینی لانه گزینی معمولا دو روز بیشتر طول نمیکشه و به رنگ قهوه ای و یا صورتی روشن است، الان هم چند روز است که خونریزی طول کشیده واحتمال بارداری وجود ندارد. در مواردی که سقط جنین اتفاق می افتد معمولا خونریزی شدید و به همراه درد شدید شکمی است.

    • profileالنا الف1396/06/15

     خانوم دکتر امروزم گذشتو من خونریزی داشتم یعنی روز چهارمم بود و باتوجه به اینکه روزه سومو چهارمم خونریزیم بیشتر شده بود،دیگه تقریبا مطمئن شدم که پریوده و ربطی به لانه گزینی نداره.فقط سوالم اینه که با وجود پریود،احتماله بارداری وجود نداره، درسته؟

    • profileپزشک اوما1396/06/15

     سلام النای عزیز
     استفاده از قرص های جلوگیری کننده بصورت اورژانسی و حتی استرس و نگرانی نیز میتونه عاملی برای بهم خوردن پریود شما گردد که احتمال بارداری برای شما بسیار کم است ولی باتوجه به تغییر در حالت شما و نگرانی که برای شما بوجود امده که مقاله مربوط به سقط جنین و مطالعه میکنید، اگر این پریود شما از روند طبیعی خیلی فاطله گرفت چند روز دیگه تست خانگی بیبی چک و انجام بدین، با اینکه لزومی برای انجام آن نیست

   • profileشیدا ترکمن1396/06/12

    سلام خسته نباشید.من ۲ روز بعد از اینکه پریودم خوب شد رابطه داشتم و منی وارده واژنم شده.۴ قرصه ال دی خورم و دوباره ۱۲ ساعت بعدش هم ۴ قرصه ال دیه دیگه.الان که یک هفته از رابطه گذشته و امروز خونه قهوه ای رنگ دارم میبینم.البته همیشه پریودام هم با مقداری خونه قهوه ای شروع میشن.ممکنه بخاطره مصرفه ال دی باشه؟چقدر احتماله بارداری هست؟

    • profileپزشک اوما1396/06/13

     سلام شیدا جان، دو روز بعد از پریود احتمال بارداری تقریبا صفر است، چون هنوز وارد سیکل تخمک گذاری نشده اید، شما قرص اورژانسی هم مصرف کرده اید پس احتمال بارداری وجود ندارد، مصرف قرص ها باعث برهم خوردن تعادل هورمونی میشه و خونابه های قهوه ای هم به همین علت است.

   • profileفاطمه صادقی1396/06/07

    سلام من دو هفته پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم . هیچ مایع منی ای هم رو من نریخت . منتهی مدت تماسمون زیاد بود. بعد ازون خونریزی کمی به رنگ قهوه ای خیلی تیره دارم. احتمال بارداری وجود داره ؟

    • profileپزشک اوما1396/06/09

     سلام، در صورتیکه مایع منی به داخل واژن ورود پیدا نکنه احتمال بارداری به هیچ وجه وجود ندارد، ولی در صورتیکه شکی برای این مسئله هست حتمن تست بیبی چک خانگی را انجام دهید
     این مقاله و در رابطه با خونریزی لانه گزینی مطالعه فرمایید
     https://ooma.ir/post/59446/view/

   • profileAsal Omrani1396/06/05

    سلام عزیزم
    من با نامزدم رابطه دخولی نداشتیم درواقع هنوز باکره هستم. ولی یه چند هفته دو روز پشت هم ن بینشون ی هفته ای فاصله بود خیلی کم لکه خون دیدم. میتونه نشونه بارداری باش؟ البته بلافاصله قرص زدبارداریم خوردم

    • profileپزشک اوما1396/06/05

     سلام عسل جان
     با خوردن قرص ضدبارداری اورژانسی احتمال بارداری بسیار ضعیف است، لکه بینی بدلیل قرص اورژانسی است و اغلب دو هفته بعد از مصرف قرص اورژانسی پریود میشوید. اما بطور کلی، اگر قرص ضدبارداری اورژنسی بخورید و اگر باکره بشید و دخول هم نداشته باشید اما مایع منی روی دستگاه تناسلی بریزید، احتمال بارداری وجود دارد.

   • profileنوشین بیگی1396/05/08

    سلام دوستان. من ماه گذشته باردار شدم و اصلا وضعیتم جوری نبود جنین رونگه دارم. از همون روز که فهمیدم شروع کردم به خوردن دم کرده تخم شوید و زعفرون و پونه و دارچین چند روز خوردم و بعد یه لخته خون بزرگ ازم دفع شد و بعدش سونو و آزمایش بتا دادم که دیدم بچه سقط شده .

    • profilesanaz sanazi1396/05/08

     سلام خانم دکتر خسته نباشید، ببخشید من ۶ هفته باردار بودم و متاسفانه قلب جنین تشکیل نشد و مجبور شدم کورتاژ کنم ، بارداری قبلی هم سقط کردم ولی قبلی با قرص سقط کردم و خونریزی ندشتم کلا خیلی نفهیدم ، الان سوالم اینه که خونریزی خیلی کم دارم اما زیر دلم درد میکنه، بنظر شما چیکار باید کنم؟ بعد از کورتاژ دیگه دکتر نرفتم، ممنونم از راهنمایی شما

     • profileپزشک اوما1396/06/05

      سلام عزیزم، یک هفته بعد از سقط جنین چه با قرص و چه با کورتاژ بایدسونو انجام دهید تا ببینید که بقایا جنین در رحم باقی نمانده باشد، خونریزی بعد از کورتاژ طبیعی است اما اگر درد شکمی ادامه دار بود ممکنه از عفونت باشه و باید حضوری معاینه شوید.

    • profileLibra Girl1396/03/10

     خیلی مطلب مفیدی بود ممنون .
     من یه مطلب مشالهم خوندم راجع به این که چه چیز هایی رو نباید به خانم هایی که سقط جنین داشتن بگیم اینم به نظرم خیلی جالب و قشنگ بود. حالا اگر کسی دوست داره بره بخونه . http://www.mybenita.com/article/specific/things-not-to-say-to-someone-whos-had-a-miscarriage