کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
علائم هفته اول بارداری

برای اکثر زنان، بویژه برای آنهایی که قصد بارداری نداشتند، هفته اول بارداری معمولا بدون اینکه متوجه بارداری خود شوند سپری خواهد شد. حتی ممکن است دو هفته بعد نیز متوجه بارداری خود نخواهند شد. زنان که دارای سیکل قاعدگی منظم هستند معمولا از عقب افتادن پریود خود باخبر میشوند. علائم کاملا واضح در هفته اول بارداری وجود ندارد اما اغلب علائمی مانند خستگی، بی علاقه شدن به امور، تغییرات خلق و خو و تکرر ادرار شدید است. در حالیکه، اغلب زنان این علائم را با علائم سندرم پیش از قاعدگی اشتباه میگیرند.

حرکت تخمک بسمت لوله فالوپ

سیکل قاعدگی تقریبا 28 روز طول میکشد اگر چه ممکن است به کوتاهی 24 روز یا به طولانی 35 روز باشد. هفته اول بارداری از زمانی شروع میشود که تخمک تخمدان ها را رها کرده و به سمت لوله فالوپ حرکت کرده و به رحم می رسد تا لانه گزینی اتفاق بیافتد.

تعدادی از زنان در طول هفته اول بارداری، واقعا باردار نیستند و زمانی بارداری را احساس میکنند که باروری و لقاح در طول هفته دوم بارداری اتفاق می افتد و سایر علائم بارداری در هفته اول بارداری ممکن است برای خیلی از افراد محسوس نخواهد شد.( علائم تخمک بارور شده)

علائم هفته اول بارداری

تغییرات فیزیکی قابل تشخیصی در طول هفته اول بارداری رخ نمیدهد، اگر چه تغییرات داخلی، قطعا اتفاق می افتد. علائم رایج شامل

 • مشکلات گوارشی از قبیل گاز شکم، یبوست
 • حساس شدن سینه ها
 • خستگی
 • تغییرات خلق و خو
 • بیماری صبحگاهی
 • تغییرات هورمونی
 • ترشحات خون آب

البته این علائم از یک زن با زن دیگر متفاوت خواهد بود و اغلب زنان این تغییرات را تا هفته دوم بارداری احساس نمی کنند. در هفته اول بارداری، اگر شما رژیم غذایی مناسب نداشته اید و یا اینکه در کنار غذا شراب مصرف کرده اید، نگران نباشید بارداری شما را خیلی متاثر نمی کند.

عکس سونوگرافی شما در اولین هفته بارداری

عکس سونوگرافی هفته اول بارداری

تکامل بدن شما

در طول هفته اول بارداری تغییرات زیادی در بدن شما رخ نمیدهد، تخمک تخمدان را رها کرده و به سمت لوله فالوپ حرکت میکند. در واقع در این زمان باردار نیستید. زمانی لقاح کامل میشود که دو هفته بعد از پریود شما گذاشته باشد.

این هفته در تقویم بارداری شما تنها بدلیل محاسبه اولین روز از آخرین پریود شما برای پزشک ارزشمند خواهد بود و بر اساس آن تاریخ زایمان مشخص خواهد شد.

بلاستوسیت و هفته اول بارداری

زمانیکه تخمک لقاح می یابد، سلول شروع به تقسیم شدن میکند و این تقسیم 7 تا 10 روز طول خواهد کشید. در طول هفته اول بارداری، جنین شما ، بلاستوسیت نامیده میشود. این بلاستوسیت به دو قسمت تقسیم خواهد شد که قسمت خارجی این بلاستوسیت جفت را تشکیل میدهد و بخش داخلی آن، جنین را در هفته دوم بارداری تشکیل می دهد. اگر بیش از یک تخم آزاد شود و لقاح یابد، چندین زیگوت تشکیل میشود. زیگوت ها 46 کروموزوم دارند و یطور مساوی از پدر و مادر به ارث می روند و کروموزوم ها عامل اتقالی ژنتیک به جنین هستند که شامل رنگ چشم، رنگ مو، رنگ پوست، قد و جنسیت جنین را مشخص خواهد کرد.

منیع: infobaby.org

امتیاز مطلب: 93%
93


 • profileVahide Ahmade1 روز قبل

  سلام خانومی خوبی!
  ببخشین من۳۰دی عروسیم بودازاول اقدام به بارداری کردیم
  ۹بهمن پریودم بود
  ولی الان من علایم بارداریومیبینم
  مثل کمردردشدید گرسنگی زیاد دردکردن رحمم که ازامروزشروع شده من چیکارکنم آیتباردارم؟؟؟؟

  • profileپزشک اوماحدود 19 ساعت قبل

   با سلام. تا زمان پریود شما زمان هست هنوز. تا تاریخ پریود صبر کنید و در صورت داشتن تاخیر یکی دو روزه از بی بی چک استفاده کنید

 • profileترنم شکوهی3 روز قبل

  سلام دکتر جان خسته نباشید من امروز از بتا رو تکرارکردم عدد ار300به 80کاهش یافته حالا من باید چیکار کنم یعنی دیگه جنین به طور کامل سقط شده یا اینکه نیازی هس دارو مصرف کنم برای سقط چیکار کنم

  • profileپزشک اوما1 روز قبل

   سلام ترنم جان بله متاسفانه کاهش بتا به معنی سقط جنین است بهتره سونو انجام شود تا مشخص بشه جنین کاملا دفع شده است یا خیر

 • profileSamin Rahimi3 روز قبل

  سلام خسته نباشین..من ۱۸دی اولین روزآخرین پریودم بود تا به امروز هم پری نشدم..بیبی چک و آزمایش بتا دادم جوابش مثبت بود..یه مشکلی که دادم اینه که betahcGمن پنج روز بعدموعدپری ۳۱ بود رفتم دکترگفت عددش خیلی کمه ولی سونوگرافی کرد گفت درسته حامله ای...دوباره نوشت آز رفتم اونم ۶۷.۷ بود هنوز نشون ندادم خیلی نگرانم...میشه راهنمایی کنین چی میشه...اشکالی داره این عدد کم؟؟چی پیش میاد؟؟

  • profileپزشک اوما1 روز قبل

   عزیزم پاسخ شما در سوال قبلی داده شد

 • profileBahar Ameri3 روز قبل

  راستی خانم دکتر، من بخاطر وسواس فکری، قرص آسنترا و تری فلوعوپرازین مصرف میکنم. ایا لازمه قطعش کنم؟

 • profileBahar Ameri3 روز قبل

  سلام.
  من حدودا 6ماهه که اقدام کردم برای بارداری ولی اصلا پریودم عقب نمیوفتاد. ماه قبل هجدهم دی پریود شدم. ولی این ماه هنوز نشدم. حدودا ده روزه عقب انداختم. تکرر ادرار دارم. ولی اصلا درد و علایم دیگه ندارم. بیبی چک زدم دیروز ،منفی بود. احتمال بارداری هست یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید

  • profileپزشک اوما3 روز قبل

   سلام بهاره جان باید ابتدا از باردار بودن یا نبودن شما مطمعنن شویم اگه پریود شما همیشه منظمه بی بی چک به احتمال خیلی بالا جواب درست رو نشون داده برای اطمینان آز بتا بدهید. در صورت بارداری با متخصص مشورت این دارو ها در گروه c قرار داره و تنها طبق نظر پزشک معالج مصرف میشه و به یکباره هم نباید قرص ها قطع بشه

 • profileفاطمه رسائی4 روز قبل

  راستی اینو یادم رفت بگم خانم دکتر...از دو روز حتی قبل از زمان پریود هم درد پریودی دارم کم و بیش حتی تاالان ولی خبری نیس(البته اینو همیشه داشتم ولی دیگ پریود میشدم ولی اینبار ک هنوز خبری نیس)