کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟

علائم اولیه بارداری شامل خونریزی ناشی از کاشت، از دست دادن اشتها و سوزش سینه ها از علائم اولیه بارداری است. برای بسیاری از خانم ها این سوال وجود دارد چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟ در ادامه پاسخ پرسشهای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر فکر می کنید باردار هستید باید به این علائم دقت کنید. علائم اولیه بارداری شامل:

حالت تهوع و خستگی از اولین علائم هفته اول  بارداری هستند که در برخی خانم ها ماه سوم بارداری علائم از بین می رود و در برخی در کل طول بارداری هفته به هفته ادامه خواهد داشت. اما برای برخی خانم ها پریود نشدن اولین علامت بارداری است. علائم معمول بارداری به هورمون بارداری  hCG مربوط میباشد. علائم بارداری معمولا هفته ها بعد از کاشت نمایان می شوند هنگامی که هورمون hCG به مقدار زیاد ترشح می شود و موجب بروز علائم می شود.

علائم بارداری چه زمانی خود را ظاهر می سازند؟

ظهور علائم بارداری به هورمون hCG بستگی دارد در واقع به میزان چسبندگی تخمک بارور به رحم بستگی دارد.  علائم تخمک بارور شده در برخی زنان قابل احساس است. کاشت 10-8 روز بعد از تخمک گذاری انجام می شود. هورمون hCG در ابتدا در خون حدود 4-3 روز بعد از کاشت یا 10-9 روز بعد از تخمک گذاری ظاهر می شود. پیش از پریود نشدن و انجام آزمایش بارداری، تشخیص علائم فیزیکی و ربط دادن آن ها به بارداری کار سختی است.

پریود نشدن اولین علامت واضح بارداری است. اما برخی خانم ها با توجه به علائم و تغییرات فیزیکی پیش از پریود نشدن بارداری را تشخیص می دهند. این علائم برای خانم هایی که پریودی نامنظمی دارند مهم است. علائم بارداری قبل از پریود را بشناسید.

علائم بارداری که شما حس می کنید

علائم اولیه بارداری

- چند روز بعد از لقاح، جنین در رحم کاشته می شود. در اینجا اولین علائم بارداری ظهور می کنند. خانم احساس گرفتگی عضلات دارد و لکه بینی مشاهده می کند. لکه بینی تا یک یا دو هفته بعد از کاشت تخمک بارور اتفاق نمی افتد. لکه بینی خونریزی کاشت نیز نامیده می شود و گاهی با پریودی اشتباه گرفته می شود اما به اندازه پریودی خونریزی زیاد نیست.

- هنگام که لکه بینی اتفاق می افتد تغییر در سینه ها نیز حس می شود. این تغییرات شامل حساس شدن، سوزش و ورم کردن می باشد.

- یکی از رایج ترین تغییرات فیزیکی در ابتدای بارداری خستگی است. هنگامی که باردار می شوید، سطح پروژسترون افزایش می یابد. پروژسترون باعث خستگی در ابتدای بارداری می شود

- میزان استروژن نیز در ابتدای بارداری افزایش می یابد. استروژن باعث حالت تهوع و از دست دادن اشتها می شود. 

- کاهش قند خون و فشار خون باعث سرگیجه و ضعف می شود. برخی خانم ها پس از تجربه این حالت به پزشک مراجعه می کنند.

جدول زمانی برای نشانه های بارداری که ممکن است حس کنید

تغییراتی که اتفاق می افتد یک هفته بعد از بارداری خود را نشان میدهند. از آن زمان تا آخر بارداری تغییرات فیزیکی کاملا مشهود هستند.

-    12-6 روز بعد از باردار شدن: کاشت تخمک بارور باعث گرفتگی عضلات می شود.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: سینه ها حساس و سنگین می شوند و احساس سوزش در آن ها وجود دارد.
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: احساس خستگی به خاطر افزایش پروژسترون، کاهش قند خون و فشار خون
-    14-7 روز بعد از باردار شدن: افزایش استروژن و حالت تهوع

زمانی که خانم ها علائم بارداری را مشاهده می کنند متفاوت است. معمولا علائم اولیه بارداری تا بعد از انجام آزمایش بارداری یا پریود نشدن مشهود نیستند.

منبع: www.babymed.com

امتیاز مطلب: 91%
91


 • profilemahbub nحدود 20 ساعت قبل

  سلام من 14 روز پیش یک بارکه روز پنجم پریودم بود اما خونریزیم تقریبا قطع شده بود و هفته پیش یکبار دیگه با نامزدم سکس بدون کاندوم داشتم و نامزدم آب منی رو بیرون ریخته و البته آمپول ضد بارداری 5 ساله هم یک سال پیش زده الان چند روزه خیلی زود خسته میشم و ب محض اینکه خسته میشم کمرم درد میکنه و حالت تهوع دارم البته در زیر شکمم دو روزه ک احساس دل پیچه خفیف و کمی اظهال دارم آیا من باردار هستم و اینا از علائم بارداری محسوب میشه...

  • profileپروانه جمالی7 روز قبل

   من تقریبا 20روز بعداز پریود قبلی نزدیکی داشتم و اولین نزدیکیم بوده و یک روز بعداز نزدیکی حالت تهوع و سردرد و سرگیجه و ضعف شدیدی پیدا کردم البته قبل این علائم 5تا قرص ال دی خوردم. میخواستم بدونم این علائم برای بارداریه؟ یا بخاطر اولین نزدیکی؟ اصلا میشه یک روز بعد لقاح علائم ش ظاهر بشه؟ ممنون میشم جواب بدید

   • profileپزشک اوما5 روز قبل

    سلام پروانه جان علائم بارداری تقریبا بعد از لانه گزینی و در روز 22 سیکل بروز میکنه. قرص اورژانسی به منظور جلوگیری برای اثربخشی باید درست مصرف بشه نه 5 عدد ال دی!! 4 عدد اسرع وقت و 4 عدد 12 ساعت بعد. علائم شما بدلیل مصرف قرص ال دی است. احتمال بارداری با قرص ضعیفه اما در صورت تاخیر در پریود باید از بی بی چک استفاده کنید

  • profileهانیه محمدی10 روز قبل

   سلام
   من پریود نمیشدم دکتر دوتا امپول پروژسترون بهم زد بعد چهار روز پریود شدم دقیقا 29 بهمن بود ک پریود شدم تو روز پنجم پریودی شبی دوتا کلومیفن خوردم ولی روز 13پریودی نرفتم سونو بدم ک اندازه و تعداد فولیکول هامو بدونم همون 13پریودی ب بعد هم نزدیکی بدون پیشگیری داشتم 13و14و15و16و17و18و19و20وپریودیم نزدیکی داشتم ایا امکان حاملگی وجود داره و این که چه زمانی بی بی چک استفاده کنم

   • profileپزشک اوما9 روز قبل

    سلام عزیزم تا تاریخ پریود بعدی صبر کنید و در صورت تاخیر یکی دو روزه از بی بی چک استفاده کنید. اندازه فولیکول خیلی خوب نبوده اما باز امکان بارداری وجود داره

   • profileهانیه محمدی9 روز قبل

    ببخشید فکر کنم متوجه سوالم نشدید من اصلا سونو ندادم ک اندازه و تعداد فولیکول هامو بدونم از 13پریودی تا 20پریودیم نزدیکی داشتم امکانش هست باردار باشم ?

    ممنون از سایت خوبتون ک واقعا عالیه

   • profileپزشک اوما8 روز قبل

    سلام عزیزم. بله درست متوجه نشدم، احتمال بارداری هست اما بهتر بود از یکی دو روز قبل از روز 13 پری نزدیکی را شروع میکردید

  • profileشادی باقری19 روز قبل

   سلام ببخشید من امروز بی بی چک انجام دادم کمتر از یک دقیقه مثبت شد شکر خدا ولی ما شب قبلش نزدیکی داشتیم میگن بخاطر این مثبت شده یعنی الان من حاملم یا نه؟ ؟؟؟؟

   • profileپزشک اوما15 روز قبل

    سلام شادی جان وقتی بی بی چک مثبت شده یعنی باردار هستید و ربطی به نزدیکی شب قبل ندارد

  • profilemoones rahimi21 روز قبل

   سلام من الان ماه دومیه که قرص ال دی استفاده میکنم عادتم بیست و هشت روزه است و همیشه به موقع بوده الان روز هجدهم از سیکل ماهیانه ام هستش ما دیشب نزدیکی داشتیم و منی داخل ریخت من به خاطر سرماخوردگیم قرص اموکسی کلاو مصرف میکنم به نظرتون این دو تا قرص تداخل دارویی دارن؟؟باید ال دی رو اورژانسی استفاده کنم یا نه؟؟؟خواهش میکنم جواب بدید؟؟!

   • profileپزشک اوما19 روز قبل

    سلام عزیزم. آموکسی کلاو ممکنه اثرات قرص ال دی را کاهش دهد و بهتر بود که درکنار قرص از روش دیگری مانند کاندوم استفاده کنید. اگر در محدوده تخمک گذاری بوده بهتره قرص اورژانسی استفاده شود.

  • profileMina Azin23 روز قبل

   ببخشید لکه بینی یعنی باردارنیستم؟

   • profileپزشک اوما22 روز قبل

    سلام. لکه بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسی است . با قرص اورژانسی احتمال بارداری خیلی ضعیفه!!

  اپلیکیشن سلامت بانوان اوما همراه هوشمند بانوی ایرانی پرسش و پاسخ پزشکی، دوران پیش از باردرای، بارداری و شیردهی، روزشمار پریودی بانو ... دانلود اپلیکیشن اوما