کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma
لکه بینی در اوایل بارداری چند روز طول می کشد؟

هنگامی که یک خانم فکر می کند باردار است یا ماه ها برای بارداری تلاش می کند، آرزو می کند نشانه ای پیدا کند تا از بارداری خود مطمئن شود. مشکل این است که علائم اولیه بارداری به راحتی مشخص نمی شوند. اغلب خانم ها احساس خستگی، گرفتگی عضلات و علائم پیش از پریودی را تجربه می کنند. برخی افراد خوش شانس در اوایل بارداری لکه بینی مشاهده می کنند که یکی از علائم واضح بارداری است. گاهی خانم فکر می کند خونریزی ناشی از بارداری است در حالی که حقیقاً خونریزی به خاطر پریودی می باشد. بهترین راه مشخص کردن دلیل اصلی لکه بینی و مدت زمان خونریزی لانه گزینی و مقایسه مدت زمان پریودی است. 

لکه بینی در ابتدای بارداری

لکه بینی اوایل بارداری ممکنه به دلیل لکه بینی لانه گزینی باشد که فرایندی رایج است که به خاطر چسبیدن نطفه به لایه داخلی رحم خانم اتفاق می افتد. اغلب این خونریزی بین روز ششم و دوازدهم بعد از تشکیل نطفه یا بین روز دوم و هفتم پیش از پریودی اتفاق می افتد. مدتی زمان لازم است تا تخمک بارور به داخل رحم منتقل شود و بر روی لایه داخلی رحم لانه گزینی کند. به همین دلیل خونریزی ناشی از لانه گزینی بلافاصله پس از باروری تخمک اتفاق نمی افتد.
 در هنگام خونریزی، خانم گرفتگی عضلات کمی دارد که همراه با چند قطره خون قهوه ای یا صورتی می باشد. در برخی موارد، ممکن است این قطرات به رنگ زرد باشد که با کمی خون همراه می شود.
این مسئله برای تمام خانم ها اتفاق نمی افتد. برخی خانم ها بارداری های زیادی داشته اند اما هیچ گاه خونریزی لانه گزینی را مشاهده نکرده اند. این خونریزی و لکه بینی به خانم و بارداری او بستگی دارد. در اغلب خونریزی ها فقط قطرات خون مشاهده می شود که خیلی قابل توجه نیست. به خصوص اگر خانم انتظار بارداری نداشته باشد این قطرات به چشمش نمی آید و به علائم بارداری توجه نمی کند.
خانمی که به پریودی اش توجه می کند تفاوت بین لکه بینی لانه گزینی را با علائم پیش از پریودی می فهمد به خصوص اگر معمولا چند روز پیش از پریودی لکه بینی داشته باشد. اما گاهی حتی خانم های دقیق نیز علائم اولیه بارداری را متوجه نمی شوند.

لکه بینی در اوایل بارداری چند وقت طول می کشد؟

دانستن مدت زمان لکه بینی خیلی مهم است زیرا خانمی که در بارداری به شدت خونریزی می کند می تواند ملاحظات لازم را رعایت کند. پیش از نگران شدن به این نکته توجه کنید حتی خانم هایی که بارداری سالمی دارند نیز ممکن است لکه بینی داشته باشند. لکه بینی معمولا در ابتدای بارداری اتفاق می افتد. لکه بینی در هنگام لانه گزینی یا پس از نزدیکی جنسی با همسر اتفاق می افتد. بنابراین اگر لکه خون مشاهده کردید لزوماً امری نگران کننده نیست. لکه بینی لانه گزینی برای افراد مختلف مدت زمان متفاوتی طول می کشد. هر خانم و هر بارداری ویژگی های متفاوتی دارد. به طور کلی، اگر در طول لانه گزینی خون مشاهده کردید، این خونریزی را یک بار یا شاید دوبار مشاهده کنید. اگر به مدت دو روز ترشحات بی رنگ مشاهده کنید نگران می شوید اما جای نگرانی ندارد.
دلیل لکه بینی ساده است. هنگامی که لانه گزینی اتفاق می افتد خونی که نتیجه تشکیل نطفه باشد به زودی خارج نمی شود. این خون کم کم از دهانه رحم و واژن خارج می شود. نهایتاً خون راه خروج را پیدا می کند و بر روی دستمال توالت ظاهر می شود. طول خونریزی به مقدار خون آزاد شده از فرایند لقاح و مدت زمانی که بدن آن خون را از دست می دهد بستگی دارد. در بیشتر موارد، کل خون در مدت دو ساعت از بدن خانم خارج می شود اما در برخی موارد خونریزی تا دو روز به طول می انجامد. لکه بینی که بیشتر از این طول بکشد خیلی کم پیش می آید.
اگر فکر می کنید باردار هسیتد و لکه بینی به خاطر لانه گزینی است بهتر است با پزشک مشورت کنید. اگرچه خونریزی لانه گزینی علامت اولیه بارداری است اما خونریزی شدید یا خونریزی بیش از دو روز طبیعی نیست. 

آیا همیشه لکه بینی به معنی خونریزی لانه گزینی است؟

لکه بینی همیشه به معنی لانه گزینی نیست. ممکن است خونریزی در روز اول پریودی اتفاق بیفتد یا به خاطر بیماری باشد. روش فهمیدن این مسئله دانستن تفاوت بدن پیش از لانه گزینی است. برای این کار، باید به پریودی خود توجه کنید.
در برخی خانم ها پریودی شدید است و در برخی دیگر به صورت لکه بینی است. برخی خانم ها چند روز قبل از پریودی گرفتگی عضلات دارند اما برخی دیگر بعد از شروع پریودی گرفتگی دارند. شناخت بدن و واکنش آن به عادت ماهانه به شما کمک می کند. اگر حالت شما مطابق احساس شما پیش از پریودی است و نزدیکی جنسی نامطمئن داشته اید، به شدت لکه بینی و مدت آن توجه کنید.
اگر فکر می کنید لکه بینی به خاطر لانه گزینی است و نمی توانید تا زمان پریودی صبر کنید بهتر است تست بارداری خانگی انجام دهید. به یاد داشته باشید ابتدا لانه گزینی اتفاق می افتد سپس بارداری پس از تشکیل نطفه اتفاق می افتد بنابراین ممکن است تست دقیق نباشد. سعی کنید با اولین ادرار خود در روز تست را انجام دهید زیرا در این حالت مقدار هورمون گنادوتروپین بالا است.

مشکلات ممکن در خصوص لکه بینی در اوایل بارداری

هنگامی که از خونریزی لانه گزینی مطمئن شدید، اگر خونریزی خیلی طول کشید یا درد زیادی داشتید یا ترشحات خونی افزایش یافت به پزشک مراجعه کنید. ممکن است سقط جنین یا بارداری خارج از رحم اتفاق افتاده باشد. هر دو حالت خطرناک است بنابراین بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
چه می خواهید باردار شوید یا لکه بینی در زمان پریودی انجام نشده است سعی کنید عادت ماهانه خود را دقیق بدایند و به مدت زمان خونریزی لانه گزینی نیز توجه کنید. هر چقدر زودتر از بارداری خود مطمئن شوید سریع تر می توانید مصرف ویتامین ها و مواد لازم را شروع کنید. 

مبنع: implantationspotting.net

امتیاز مطلب: 94%
94


 • profileحورا بانوحدود 16 ساعت قبل

  سلام خسته نباشید
  من دوماهه اقدام به بارداری داشتم قرص اینوفولیک مصرف میکنم،الان دوروزه که پاک شدم تواین دوروز ترشح سفید داشتم امروزهم یه لخته خون قهوه ای دیدم،خیلی هم.کمردرد دارم ولی بیبی چک گذاشتم منفی بود،ممکنه باردار باشم?

  • profileZ R2 روز قبل

   سلام خسته نباشی
   من ۷ روز تاخیر پریود داشتم بیبی چک زدم مثبت شد باردارم
   اما کمردرد زیادی دارم شبشم چن لکه خون قهوه ای اومد
   تورو خدا بگید طبیعیه یا نشانه سقطه؟؟؟

   • profileپزشک اوما1 روز قبل

    سلام عزیزم. بارداری شما مبارکه! اغلب درد کمر و لکه بینی در سه ماهه اول بارداری مشاهده میشه که بهتره به پزشک مراجعه کنید و داروی لازم برای حفظ بارداری تجویز شود. نگران نباش و خیلی خوب استراحت کن و کار سنگین انجام نده

  • profileفاطمه شمسایی2 روز قبل

   دوباره سلام
   ممنون میشم جواب این سوالمم بدین
   شنیدم و خوندم که در صورت جلوگیری طبیعی،بازهم امکان بارداری وجود داره چون پیشاب هم حاوی اسپرم هست
   برای من هم ممکنه این پیش اومده باشه؟
   چندماه قبل هم به پزشک متخصص مراجعه کردم وگفت که هیچ مشکل تخمدان وکیست وغیره نداری فقط عفونت قارچی داشتم که دارو دادن.

   • profileپزشک اوما1 روز قبل

    فاطمه جان پیشاب حاوی اسپرم نیست مگر در انزال دوم که اسپرم های انزال قبلی را میشوره و با خودش خارج میکنه پس نگران نباشید

  • profileZahra M3 روز قبل

   سلام خسته نباشید من خیلی وقته ک پریود نشدم شاید هفت هشت ماهی باشه ولی متاسفانه دکتر نرفتم یک هفته پیش اقدام بارداری کردیم الان چهارروزه لکه بینی دارم من باردارم ایا!؟ کمکم کنیدددددد لطفا

   • profileپزشک اوما2 روز قبل

    سلام عزیزم. احتمال بارداری برای خانمی که هفت هشت ماهه بی دلیل پریود نشده خیلی کمه اما غیر ممکن نیست. ممکنه لکه بینی لانه گزینی باشه که باید دو روز بیشتر نباشه و به صورت لکه بینی باشه نه خونریزی!بهتره برای برسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

  • profileفاطمه شمسایی3 روز قبل

   سلام خسته نباشین شنبه هفته گذشته ینی شانزدهم دی پاک شدم وحمام رفتم،دوشب پیش یه لکه داخل لباسم دیدم،ودیشب بعدازرابطه ای که کامل نبود(ینی دخول نبود)داخل لباسم خونی شبیه به پریودی مشاهده کردم،هنوز۱۴روز تا زمان پریودیم مونده واینکه پریودی هامم منظمه،اقدام برای بارداری هم نداشتم،خون هم به تدریج اومد ینی بجز همون بار اول هربار یه بند انگشت بود وفکر کنم الان دیگه قطع شده،از چی میتونه باشه؟

   • profileفاطمه شمسایی3 روز قبل

    راستی اینم بگم که تازگیا رابطه مطمئن که بخوایم پیشگیری کنیم نداشتم،ینی پیشگیری خاصی نداشتیم بصورت طبیعی بوده جلوگیریمون

   • profileپزشک اوما2 روز قبل

    سلام فاطمه جان اگر در سیکل بعدی هم همین لکه بینی ها را مشاهده کردید بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنید اگر برای بارداری اقدام نکردید ممکنه لکه بینی ها بدلیل کیست، عفونت، فیبروم، زخم دهانه رحم و ... باشه که باید بیشتر بررسی شود.

  • profileMelika Dehqani3 روز قبل

   سلام من ۲ روز یعد رابطه لکه های قهوه ای داشتم بعدش پریود شدم که مثل پریودیا قبلیم نبود الان یک ماه پریود نشدم بیبی چکم استفاده کردم منفی بوده ماه قبلشم ۲ بار پریود شدم ایا احتمال حاملگی هست؟؟

   • profileپزشک اوما3 روز قبل

    سلام عزیزم. لکه بینی بعد از نزدیکی به معنی بارداری نیست. شما دوبار پریود شدید و اگر رابطه مشکوک نداشتید احتمال بارداری وجود نداره